کشف گورستان تاریخی در ایستگاه مترو لندن

نویسنده:

۱۲:۴۴:۲۱

باستان شناسان متخصص هم اکنون در حال بررسی این محوطه هستند و به نظر می‌رسد که قدمت برخی از این اسکلت‌ها، به دوران طاعون سیاه در لندن می‌رسد.
این محوطه نزدیک ایستگاه خیابان لیورپول، یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های مترو لندن قرار گرفته است و تیمی متشکل از 60 محقق در نوبت‌های مجزا مشغول از زیر خاک درآوردن این بقایای انسانی هستند تا دوباره در گورستان شرق لندن دفن شوند.

کراس‌ریل، شرکتی که ساخت این راه آهن را بر عهده دارد، اعلام کرده است که بخش باستان شناسی موزه لندن مسئولیت بیرون آوردن اسکلت‌ها را از جانب این شرکت به دوش گرفته است. سخنگویی از این شرکت اضافه می‌کند: "باستان شناسان امیدوارند که آزمایش‌های انجام شده بر روی بقایای قربانیان طاعون،  به آن‌ها در درک چگونی پخش این باکتری کمک کند." علاوه بر این، این استخوان‌ها می‌توانند الگوهای مهاجرتی، خوراک، شیوه زندگی و آماری ساکنان اولیه لندن را مشخص کنند.

گورستان «بدلم» بین سال‌های 1569 و 1738 مورد استفاده و محل آرامش ابدی افراد فقیر و یا کسانی بود که به دلایل مذهبی و سیاسی نمی‌خواسته‌اند در کلیسا دفن شوند.

به گزارش یکی از باستان‌شناسان اصلی گروه کراس ریل، این اکتشاف فرصتی بی همتا را در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد تا بیشتر در مورد شهروندان لندن قرن شانزدهم و هفدهم میلادی بدانند. گورستان بدلم یکی از جنبه‌های مهم تاریخ لندن را تشکیل می‌دهد و چگونگی تبدیل این شهر از یک شهر دوره تودور را به لندن اولیه مدرن، به نمایش می‌گذارد.

 

برگرفته از
گورستان تاریخی
لینک کوتاه

دیدگاه