هنرمند آمریکایی جواهرات حاوی خاکستر از دست‌رفتگان می‌سازد

نویسنده:

۱۲:۵۵:۵۵

 
مری کور، هنرمند آمریکایی از زمان شروع کارش در سال 2000، تعداد بی‌شماره مهره شیشه‌ای ساخته است. اما هنگامی که زوج عزاداری به او مراجعه کردند تا از خاکستر یکی از دوستانشان در ساخت یک مهره و جواهر استفاده کند، او دریافت که هنرش می‌تواند به خود معنای بسیار عمیق‌تر و دیگرگونه‌ای بگیرد.

مری کور که در کالیفرنیا زندگی می‌کند، در وبسایت خود می‌نویسد: «من احساس کردم که این یکی از مهم‌ترین مهره‌هایی است که تا به حال در زندگیم ساخته‌ام.» او می‌گوید که این تجربه تصور او از هنرش را تغییر داده و او شیوه هنریش را متحول کرده تا حرفه‌ای تخصصی در زمینه مهره‌های حاوی خاکستری که به عنوان گردنبند استفاده می‌شوند، در پیش بگیرد.

او اضافه می‌کند: "من هر کدام از این مهره‌های زیبا را با دقت و یک به یک با دست می‌سازم." هر مهره با استفاده از میله‌های شیشه‌ای نقره‌ای رنگ که آب شده و فرم کروی به خود گرفته‌اند، خلق می‌شود. خاکسترها به حالتی حلزونی در آن‌ها پخش می‌شوند و سپس هر مهره با لایه دیگری از شیشه پوشانده می‌شود.
 
مری کور می‌گوید: "من بهترین و مثبت‌ترین انرژیم را صرف ساخت این مهره‌ها می‌کنم؛ برای من ساخت مهره‌های حاوی خاکستر بسیار مهم است و من برای هر مهره که می‌سازم ارزش و احترام بسیار زیادی قائل هستم."
پیام او به مشتریان احتمالیش روشن است: "این کار به زندگی و هنر من هدف و روش می‌دهد و من از این‌که چیزی بسازم که بتواند به تسلای خاطر دیگران کمک کند، بسیار خوشحالم."

 

برگرفته از
خاکستر از دست‌رفتگان
لینک کوتاه

دیدگاه