رونمایی از واسط کاربری جدید ال‌جی

نویسنده:

۰۲:۴۲:۲۹

این واسط کاربری به‌روزرسانی شده قرار است ساده‌تر و طبیعی‌تر باشد، بهتر درک کند و عملکرد بهتری برای تأمین نیازهای خاص هر کاربر نشان دهد.
از زمان معرفی Quick Memo و QSlide در گوشی Optimus G در سال ۲۰۱۲، شرکت ال‌جی همزمان با معرفی سالانه گوشی‌های سری G، تغییرات مثبت و مهم زیادی در UX ایجاد کرده است.

 

نسخه ویژگی‌های اصلی مزایای نسخه برای کاربر
UX 1.0 Quick Memo, QSlide مدیریت مؤثر
UX 2.0 KnockON, KnockCode راحتی بیشتر
UX 3.0 Gesture Shot, Touch & Shoot کاربرد راحت‌تر و ساده‌تر
UX 4.0 Camera Manual Mode, Smart Notice ایجاد تجربه شخصی برای کاربر

 
از آن زمان تاکنون، تغییرات UX بیشتر بر روی فراهم آوردن راحتی بیشتر برای تمام کاربران بوده است. با LG UX 4.0 جدید، تمرکز به سوی راحتی بهینه و طبیعی برای هر فرد در هر سطح کاربری رفته است. بدین طریق کاربران بهترین لحظات را به هنگام استفاده از دستگاه LG خود تجربه می‌کنند.

واسطی ساده‌تر که کاربری آن طبیعی‌تر شده است
مهم‌ترین تغییر در این واسط کاربری، ایجاد تجربه کاربری نرم‌تر است که از طریق ساده‌سازی طرح واسط کاربری و قابلیت‌های آن برای کاربر فراهم آمده است. این روند ساده‌سازی بر روی حذف بسیاری از مراحل اضافی در تنظیمات تمرکز داشته است. به عنوان مثال، Quick Shot یک قابلیت جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از دو ضربه پشت سر هم روی دکمه عقب گوشی (Rear Key)، سریع عکس بگیرند. این قابلیت حتی زمانی که صفحه‌نمایش خاموش است، عمل می‌کند. همچنین قابلیت بهبودیافته Smart Bulletin به صورت خودکار اطلاعات مهم از اپلیکیشن‌های همان صفحه را جمع‌آوری می‌کند تا حداکثر راحتی برای کاربران فراهم آید.

طیف گسترده‌ای از گزینه‌های خاص ایجاد شده است
واسط کاربری UX 4.0، طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را بر اساس ترجیحات و علایق کاربران در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. دوربین جدید این واسط کاربری سه حالت به کاربر ارائه می‌دهد که شامل ساده (Simple)، ابتدایی (Basic) و دستی (Manual) می‌شود. این حالت‌ها به منظور تأمین نیازهای عکاسان مختلف از سطح غیرحرفه‌ای گرفته تا حرفه‌ای، طراحی شده‌اند. حالت ساده تمام کارهای سخت را به صورت خودکار انجام می‌دهد و همچنان عکس‌های فوق‌العاده‌ای ثبت می‌کند. حالت دستی مجموعه‌ای از گزینه‌ها را دارد تا کاربر، کنترل کامل و خلاقانه‌ای بر روی عکاسی داشته باشد که حتی مجرب‌ترین عکاسان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.
تقویم بهبودیافته و جدید این واسط کاربری نیز گزینه‌های زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این تقویم به کاربران اجازه می‌دهد رویدادهای شخصی که در حساب‌های شبکه‌های اجتماعی خود ارسال کرده‌اند، انتخاب کرده و آن‌ها را سازمان‌دهی نمایند. برای این کار کافی است کاربر قرارهای خود را بگیرد و در تاریخ موردنظر بیندازد. تقویم جدید به شما اجازه می‌دهد تا کارهای بیشتری انجام دهید؛ اما به تایپ کمتری نیاز داشته باشید. تمام کارها تنها از طریق لمس و حرکت دست انجام می‌شود.

UX باهوش‌تر که شما را درک می‌کند
قابلیت بهبودیافته Smart Notice در LG UX 4.0 قرار است نوتیفیکیشن‌های شخصی‌تری در مورد آب‌وهوا، مسافرت و غیره ارائه دهد. UX 4.0 از طریق تجزیه‌وتحلیل کارهای روزانه و برنامه‌های مسافرت کاربر و همچنین ترکیب این اطلاعات با عادت‌های سبک زندگی وی، نوتیفیکیشن‌های شخصی‌تری ارائه خواهد داد. به عنوان مثال کاربری که از بازی انداختن توپ در حلقه بسکتبال لذت می‌برد، احتمالاً نوتیفیکیشنی دریافت می‌کند که می‌گوید: «امروز هوا آفتابی خواهد بود. این هوا برای بیرون رفتن و بازی بسکتبال عالی است».
یکی دیگر از نمونه‌های خوب در زمینه سفارشی‌سازی در LG UX 4.0، در گالری (Gallery) مشاهده می‌شود. گالری در UX جدید آلبوم‌های مختص رویداد می‌سازد که بر اساس موقعیت مکانی و زمان ثبت هر عکس سازمان‌دهی شده‌اند. سفارشی‌سازی هوشمند UX جدید در بخش Ringtone ID یا شناسایی هویت تماس‌گیرنده از طریق صدای زنگ، نیز بهبود یافته است. Ringtone ID به صورت خودکار یک صدای زنگ خاص برای هر تماس‌گیرنده از دفترچه تلفن موردعلاقه کاربر تنظیم می‌کند.
مدیرعامل شرکت LG Electronics Mobile Communications Company، Juno Cho، می‌گوید: «واسط کاربری LG UX 4.0 روش‌های ساده‌تر، سریع‌تر و طبیعی‌تری برای استفاده از گوشی G4 ارائه می‌دهد که هم قابلیت‌های بهبود یافته و هم قابلیت‌های جدید دارد و به صورت هوشمندانه با هر کاربر سازگار می‌شود. ما به روند درک بهتر از مشتری‌های خود ادامه خواهیم داد تا بتوانیم از طریق رویکرد مبتنی بر انسان خود، نوآوری‌های بیشتری برای زندگی بهتر ارائه دهیم».

 
برگرفته از
LG UX 4.0
لینک کوتاه