مطالعه فدرال رزرو نشان می‌دهد: بانکداری موبایل همواره در حال گسترش است

نویسنده:

۱۲:۲۱:۳۳

مطالعه ای که بر روی 2900 نفر از سوی فدرال رزرو انجام گرفت، نشان می دهد استفاده از گوشی های هوشمند برای انجام امور بانکی در بین مردم آمریکا گسترش یافته است. در نتایج آمده است: 87 درصد از پاسخ دهندگان صاحب گوشی تلفن بودند، 71 درصد از آن ها گوشی های هوشمند و 61 درصد نیز از گوشی های عرضه شده طی یکسال گذشته، استفاده می نمودند.

این موضوع نحوه دسترسی آمریکایی ها به سرویس های مالی را دگرگون می کند. زمانی که 39 درصد از دارندگان گوشی های موبایل و حساب های بانکی هم اکنون از بانکداری موبایلی استفاده می کنند، نتیجه می گیریم که این رقم به نسبت سال گذشته 33 درصد پیشرفت داشته است. در حقیقت بیش از نیمی از دارندگان گوشی های هوشمند از بانکداری موبایلی استفاده می‌کنند.

کنترل موجودی حساب و مشاهده گردش حساب و تراکنش های اخیر، هم چنان محبوب ترین امور بانکی انجام گرفته با گوشی های هوشمند هستند. این موضوع را 94 درصد از پاسخ دهندگان تایید کردند. انتقال وجه حساب به حساب  و سامانه دریافت هشدار نیز محبوب هستند. در حالی که 51 درصد از افراد چک ها را از طریق گوشی های همراه خود وصول می کنند و این رقم به نسبت سال گذشته 38 درصد رشد داشته است.

پرداخت های موبایلی کمتر متدوال هستند. از افراد مورد مطالعه فقط 22 درصد گفتند که در 12 ماه گذشته، یک پرداخت موبایلی انجام داده اند. اگر چه همین رقم نیز به نسبت سال گذشته 17 درصد افزایش را نشان می دهد. در میان کاربرانی که پرداخت های موبایلی خود را با گوشی های هوشمند خود انجام می دهند، متداول ترین تراکنش با 68 درصد محبوبیت، پرداخت قبوض از طریق سیستم آنلاین یا اپلیکیشن ها می باشد.

در این میان، در سال گذشته، 39 درصد از کاربران پرداخت های موبایلی با گوشی های هوشمند خود در پایانه های فروش فروشگاه ها به صورت موبایلی خرید های خود را پرداخت کرده اند. متداول ترین روش پرداخت در پایانه های POS نیز اسکن کردن بارکد ها یا QR کدها بوده است. در حالی که 22 درصد از افراد از اپلیکیشن هایی بدون نیاز به اسکن و نگه داشته گوشی مقابل اسکنر‌ها استفاده کرده اند.

این مطالعه نشان می دهد که  در حالی که افراد دارای حساب های بانکی 14 درصد از مصرف کنندگان را تشکیل می دهند، 90 درصد از ایشان به گوشی های موبایل دسترسی دارند و گسترش بانکداری موبایلی در میان  آن ها 48 درصد و در میان افرادی که کاملا تحت هدایت جریان های بانکی هستند 37 درصد رایج است.

هم چنین موبایل ها نحوه خرید کردن آمریکایی ها را نیز تغییر می دهد. در میان کاربران گوشی های هوشمند، 47 درصد از افراد از گوشی های خود برای مقایسه قیمت ها از طریق اینترنت استفاده می کنند و 33 درصد نیز بارکد ها را برای پیدا کردن بهترین قیمت در فروشگاه های متفاوت استفاده می‌کنند.

برگرفته از
بانکداری موبایل همواره
لینک کوتاه