فیلم‌های مشهوری که بر اساس مقالات روزنامه‌ها ساخته شده‌اند – قسمت اول

نویسنده:

۱۰:۴۷:۲۲

سریع و خشن – 2001 (The Fast And The Furious)
اولین فیلم از این مجموعه که حالا 7 فیلم در آن وجود دارد، بر اساس مقاله‌ای در مجله وایب از «کنت لیرافائل» ساخته شده بود. این مقاله که "مسابقه‌دهنده X" نام داشت در ماه مه 1998 منتشر شد و در مورد مسابقات غیرقانونی خیابانی در اواخر دهه 90 بود. این فیلم در جهان فروشی معادل 207 میلیون دلار داشت.
باشگاه خریداران دالاس – 2013 (Dallas Buyers Club)
متیو مک کاناهی در این فیلم، در نقش ران وودروف یک بیمار مبتلا به ویروس ایدز را بازی می‌کند که بعد از این‌که در تشخصی اولیه به او می‌گویند تنها 30 روز برای زندگی فرصت دارد، قاچاق دارو برای خود و دیگر مبتلایان این بیماری را آغاز می‌کند. این فیم، بر اساس مقاله‌ای متعلق به سال 1992 به نام «زمان خریدن» در روزنامه دالاس مورنینگ نیوز نوشته بیل مینتالیو ساخته شده است. این فیلم در جهان فروشی معادل 55 میلیون دلار داشت.
حلقه گران قیمت – 2013 (The Bling Ring)
مقاله «مضنونین، لوبوتین پوشیده بودند» الهام بخش فیلم حلقه گران قیمت با بازی اما واتسون بوده است. این مقاله برای اولین بار در مارس 2010 برروی سایت ونیتی فر منتشر شد و داستان گروهی از نوجوانان است که به خانه‌های سلبریتی‌ها در هالیوود دستبرد می‌زنند. این فیلم که فروش جهانی 19 میلیون دلار داشت، توسط سوفیا کاپولا کارگردانی شده است.
درد و دستیابی – 2013 (PAIN AND GAIN)
این فیلم که در آن مارک والبرگ، دواین جانسون و آنتونی مکی بازی می‌کنند، بر اساس مجموعه‌ای مقاله متعلق به سال 1999 در میامی نیو تایمز نوشته پیت کالینز ساخته شده است. این مقاله راجع به گروه سازمان دهی شده متشکل از مجرمان و بدنسازان یک باشگاه محلی و آدم ربایی، قتل، شکنجه و زورگیری از قربانیان توسط آنان بود. این فیلم در جهان فروش 96 میلیون دلاری داشت.
پیشخدمت – 2013 (The Butler)
این فیلم بر اساس مقاله‌ای که در روزنامه واشنگتن پست به نام «پیشخدمتی که در انتخابات خوب خدمت کرد» در سال 2008 و به قلم ویل هی‌گود منتشر شد، ساخته شده است و داستان زندگی یوجین آلن را روایت می‌کند. این فیلم با فروش 176 میلیونی توسط لی دنیلز کارگردانی شده و فارست ویتاکر، آپرا وینفری، جان کوزاک، جین فوندا و لنی کرویتز در آن بازی می‌کنند.
آرگو – 2012 (Argo)
مقاله "چگونه سی.آی.اِی از یک حقه علمی-تخیلی برای نجات آمریکاییان از تهران استفاده کرد" نوشته جاشوآ برمن که در سال 2007 در وایرد منتشر گشت، توسط کریس تریو به فیلم‌نامه فیلم آرگو تبدیل شد. فیلم که بیش از 232 میلیون دلار فروش داشت در مورد تونی مندز مأمور سی.آی.اِی است که خود را یک تهیه کننده هالیوودی معرفی می‌کند تا 6 آمریکایی را از تهران خارج کند.
گانگستر آمریکایی – 2007 (American Gangster)
مقاله "بازگشت خودنما" نوشته مارک جیکوبسن در مجله نیویورک الهام بخش ساخت این فیلم گشت که در مورد زندگی مجرمانه فرانک لوکاس، فردی که بعد از جنگ ویتنام در هواپیماهای ارتش اقدام به قاچاق هرویین میکرد، است. این فیلم فروش 266 میلیون دلاری داشت.
آزاد زندگی کن یا جان سخت باش – 2007 (Live Free or Die Hard)
چهارم فیلم مجموعه جان سخت بر اساس مقاله "وداع با اسلحه" جان کارلین ساخته شد. مقاله پیش بینی می‌کند که در آینده، جنگ سایبری نوع جدید تروریسم در جهان خواهد بود. این فیلم با بازی بروس ویلیس و جاستین لانگ، فروش جهانی 383 میلیون دلاری داشت.

 

برگرفته از
فیلم‌های مشهور
لینک کوتاه

دیدگاه