هنرمند آمریکایی، لباس‌های محافظ ابولا را انسانی می‌کند

نویسنده:

۰۳:۳۷:۱۳

مری بت هفرنان، هنرمند ساکن لس آنجلس برای این مشکل راه حلی ساده یافته است: او برچسبی از عکس صورت خندان دکتر و یا پرستار را به لباس محافظ چسبانده تا بیمار متوجه شود چه کسی از او مراقبت می‌کند.

بیماری ابولا سال گذشته در غرب آفریقا اپیدمی شد و هفرنان می‌گوید که با دیدن تصاویر تیم‌های پزشکی که در لباس‌های فضایی شکل از بیماران مراقبت می‌کردند، بسیار شوکه شده است: "آن‌ها بسیار ترسناک به نظر می‌آمدند. این لباس‌ها آن‌ها را شبیه سربازان فضایی می‌کند و من با خودم فکر کردم که اگر جای بیماران بودم و برای روزها صورت کسی را نمی‌دیدم چه حالی پیدا می‌کردم؟"

برای او روشن و واضح بود که این برخوردهای فاقد شخصیت و چهره ترس و وحشت این تجربه هراس انگیز را حتی دو چندان می‌کند، و تهیه یک لباس محافظ با یک عکس بر روی آن بسیار آسان است. او ادامه می‌دهد: "این یک حرکت تصنعی و خودپسندانه نیست، یک راه حل بسیار ساده است."

بنابراین هفرنان که استاد هنر در کالج آکسیدنتال لس آنجلس است، تصمیم می‌گیرد 5000 دلاری که برای انجام یک پروژه هنری دریافت کرده را صرف گرفتن عکس‌هایی از تیم‌های پزشکی در بیمارستان‌های غرب آفریقا کند. شاید استفاده از عکس‌های فوری هنری به نظر نیاید، اما هفرنان تأکید می‌کند که این نوعی از مجسمه‌سازی مدرن است که به عمل گرایی و تغییر در جامعه ارتباط دارد.
او تا به حال این پروژه پاسخ خوبی گرفته و بسیاری از تیم‌های پزشکی، مسئولین و بیماران از این ایده استقبال کرده‌اند.
 

برگرفته از
ابولا
لینک کوتاه

دیدگاه