اپلیکیشن جدید تشخیص دستخط گوگل

نویسنده:

۰۸:۱۳:۲۲

این اپلیکیشن در واقع یک پلاگین کیبورد است که به شما اجازه می‌دهد کلیدهای QWERTY روی صفحه لمسی را کنار گذاشته و با دستخط خود بنویسید.
این اپلیکیشن که به عنوان اولین تلاش گوگل در این زمینه محسوب می‌شود، عملکرد نسبتاً خوبی دارد. Google Handwriting Input هم با گوشی‌های هوشمند و هم با تبلت‌ها سازگار است، هم با قلم و هم بدون قلم کار می‌کند، نوشته‌های چاپی و شکسته را می‌شناسد و از ۸۲ زبان مختلف و ۲۰ دستخط مختلف پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن نیز همانند ورودی داده‌های دستخط در ویندوز ۸ به بعد، متن را در هر اپلیکیشن یا مرورگری وارد می‌کند.
در تست‌های محدودی که انجام دادیم، این اپلیکیشن در زمینه شناسایی دستخط خرچنگ-قورباغه عملکرد خوبی داشت. البته Handwriting Input گوگل قابلیت‌های بیشتری دارد. شرکت گوگل اظهار داشته این اپلیکیشن یک روش جذاب و بامزه برای وارد کردن شکلک‌های صورت بوده و برای زبان‌هایی که تایپ آن‌ها بر روی یک کیبورد استاندارد دشوار است، مناسب خواهد بود.

شرکت گوگل در زمینه پشتیبانی از دستخط در اندروید، دمدمی‌مزاج بوده است. این شرکت در سال ۲۰۱۰، اپلیکیشنی به نام Google Gesture Search ارائه کرده بود که به شما اجازه می‌داد از طریق کشیدن شکل حروف و اعداد، به سرعت به لیست افراد، اپلیکیشن‌ها و غیره دسترسی پیدا کنید. اخیراً نیز این شرکت یک ورودی داده دستخط مبتنی بر مرورگر ارائه کرده که در صفحه خانگی گوگل بر روی دستگاه‌های همراه و برای جستجو به کار می‌رود. خوشبختانه ارائه Handwriting Input نشان می‌دهد که این شرکت در زمینه پشتیبانی از دستخط در اندروید، ثابت‌قدم‌تر خواهد بود.

اگر تاکنون به دلیل عدم ارائه راه‌حلی برای شناسایی دستخط توسط گوگل، قلم نخریده‌اید، دیگر نیازی به منتظر ماندن نیست. این اپلیکیشن به ویژه برای تبلت‌ها و فبلت‌ها جذاب است. Handwriting Input با اندروید 4.0.3 به بعد سازگار است و می‌توانید آن را به صورت رایگان از Google Play Store دانلود کنید.

 

برگرفته از
تشخیص دستخط
لینک کوتاه

دیدگاه