۵ قابیلت جذاب و جدید در iOS 8.3

نویسنده:

۰۷:۴۵:۳۰

پس از به‌روزرسانی دستگاه خود به iOS 8.3 می‌توانید از ۵ قابلیت جذاب زیر بهره ببرید.

۱. برای دانلودهای رایگان، به گذرواژه نیاز ندارید
در بخش iTunes App Store، اگر Touch ID خود را برای خریدها فعال نکرده‌اید، به راحتی می‌توانید تنظیمات گذرواژه را تغییر دهید تا به هنگام دانلودهای رایگان از iBook Store یا iTunes App Store، به وارد کردن گذرواژه نیاز نداشته باشید.
برای انجام این کار، مراحل ذیل را انجام دهید:
۱- اپلیکیشن Settings را باز کنید.
۲- به بخش iTunes & App Stores و Password Settings بروید.
۳- یا Always Require یا Require After 15 Minutes را انتخاب کنید.
۴- کلید سبز مقابل Require Password را خاموش کنید.
با غیرفعال کردن این کلید، دیگر به هنگام دانلود کالاهای رایگان به گذرواژه نیاز نخواهید داشت.

۲. CarPlay وایرلس
اگر CarPlay را در یک اتومبیل که با آن سازگار است، به کار ببرید، این قابلیت جدید موردپسندتان قرار خواهد گرفت. با استفاده از iOS 8.3 و سیستم‌های سازگار با CarPlay، می‌توانید از CarPlay از طریق دستگاه همراه خود و بدون نیاز به اتصال دستگاه به اتومبیل، استفاده کنید.

۳. برقراری تماس تلفنی بلندگویی از طریق Siri
حالا می‌توانید با استفاده از Siri در iOS 8.3، تماس‌های تلفنی را روی بلندگو برقرار کنید. همان‌طور که قبلاً از Siri برای برقراری تماس عادی بهره می‌گرفتید، استفاده کنید؛ اما پس از گفتن درخواست خود، عبارت Using Speakerphone را به کار بگیرید. به عنوان مثال شما به راحتی می‌توانید با گفتن عبارت زیر با یک فرد تماس بگیرید:
«Call {Contact Name} using Speakerphone»
پس از گفتن این عبارت، Siri طبق معمول با فرد موردنظر تماس می‌گیرد؛ اما تماس شما روی بلندگو پخش می‌شود و برای انجام مکالمه، دیگر به دست‌هایتان نیازی نخواهید داشت. زمانی که گوشی در جیبتان است، جمله خود را با «Hello Siri» شروع کنید تا Siri هوشیار شود و بدون نیاز به لمس گوشی، با فرد موردنظر تماس بگیرید.

۴. فیلتر کردن پیام‌های iMessage
این اپلیکیشن پیام‌رسانی دارای یک قابلیت جدید است که به شما اجازه می‌دهد به راحتی و بر اساس افرادی که در فهرست دفترچه تلفن شما هستند و افرادی که در این فهرست نیستند، پیام‌ها را فیلتر کنید. برای فعال کردن این قابلیت، مراحل زیر را انجام دهید:
۱- Settings را باز کنید.
۲- به Messages بروید.
۳- دکمه مقابل Filter Unknown Senders‌ را پیدا کرده و آن را به حالت روشن تغییر دهید.
پس از انجام این کار، زمانی که به اپلیکیشن Messages بروید، یک دکمه جدید در بالای صفحه، نمایش داده می‌شود که به شما اجازه می‌دهد بین Contacts & SMS و Unknown Senders یکی را انتخاب کنید.

۵. اسپم‌های iMessage را گزارش دهید.
اگر ارسال‌کننده پیام در فهرست دفترچه تلفن شما در iOS وجود ندارد و از وی iMessage دریافت می‌کنید، می‌توانید این پیام‌ها را به عنوان یک پیام بی‌معنی به اپل گزارش دهید. کافی است مراحل زیر را انجام دهید:
۱- اپلیکیشن Messages را باز کنید.
۲- یک زنجیره پیام انتخاب کنید که می‌خواهید آن را به عنوان پیام بی‌معنی گزارش دهید.
۳- در پایین فهرست پیام‌ها، یک دکمه جدید می‌بینید که Report Junk نام دارد. با انتخاب این دکمه، پیام به عنوان پیام بی‌معنی علامت‌گذاری شده و گزارش آن به اپل ارسال می‌شود.

 

برگرفته از
iOS 8.3
لینک کوتاه

دیدگاه