اپلیکیشن جدید یاهو برای رقابت با گوگل

نویسنده:

۱۲:۵۶:۵۷

درست است که یاهو در زمینه جستجو کمی عقب افتاده است؛ اما از نظر ساخت ابزار حرفه‌ای مختص جستجو، احتمالاً قصد دارد با موتورهای جستجویی شبیه گوگل و مایکروسافت رقابت کند. روز ۲۲ آوریل، مدیرعامل یاهو، Marissa Mayer، گفت: «یاهو به جستجو در بخش دستگاه‌های همراه بسیار علاقه‌مند بود، این اتفاق زمانی که درگیر محتوا باشید، پیش می‌آید». ظاهراً این شرکت در حال حاضر بر روی این موضوع تمرکز کرده است که زمانی که شما درگیر اطلاعات شخصی مانند email می‌شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ طبق گزارش Business Insider، یک منبع خبری جزئیات بیشتری از این پروژه که ظاهراً به عنوان Index شناخته می‌شود، فراهم کرده است.

پروژه Index قرار است یک اپلیکیشن برای گوشی‌های هوشمند باشد که دنباله‌روی لانچر فعلی Aviate یاهو برای سیستم‌عامل اندروید خواهد بود. Aviate به عنوان یک دستیار شخصی عمل کرده و از داده گوشی‌های هوشمند و اطلاعات ثبت شده روی تقویم استفاده می‌کند؛ اما حالا Index بیشتر شبیه Google Now عمل می‌کند و اطلاعات را از صندوق دریافت کاربران به دست می‌آورد. طبق گفته منبع این خبر، یاهو در تلاش است تا یک نسخه آزمایشی در سه‌ماهه دوم این سال آماده کند.

Mayer به چیزهایی مانند Siri، Cortana و Google Now به عنوان مدل‌های مختلف و امیدبخش جستجو می‌نگرد. وی اظهار داشت همان‌طور که دستگاه‌های موبایل به سمت ساعت و بر روی صفحه تلویزیون و ویدیو حرکت می‌کند، یاهو می‌خواهد به مردم کمک کند که از محتوایی که در حال حاضر به آن دسترسی دارند، مانند محتوای موجود در ایمیل‌هایشان، بهتر استفاده کنند و نتیجه بهتری بگیرند.

او یک مثال از یادگیری را به کار برد که یک کاربر یک پرواز از فرودگاه John F. Kennedy را رزرو کرده بود. سپس جستجوی خود را به عنوان مثال از طریق ویکی‌پدیا به یک سری داده‌های خاص و کاربردی و کارت پرواز اولویت داده بود. کمک به کاربران برای یافتن اطلاعات پروازشان یک کار نسبتاً مهم برای یک دستیار دستگاه همراه مانند Google Now، siri یا Cortana است. طبق گفته منبع Business Insider، یاهو فکر می‌کند مزیت این شرکت در طول عمر مفید آن نهفته است:
«حساب کاربری کاربران G-mail تنها ۱۰ سال قدمت دارد؛ اما یاهو دارای تعداد زیادی حساب کاربری ۲۰ ساله است. در آن زمان مردم به خودشان تعداد زیادی ایمیل می‌فرستادند و برخی اطلاعات را بدین روش برای خود ذخیره می‌کردند. رسیدن به این سطح از اطلاعات، بسیار هیجان‌انگیز است»

در واقع، Index کمتر شبیه Cortana و بیشتر شبیه به موتور نوستالژی فیس‌بوک به نظر می‌رسد.
 

برگرفته از
یاهو
لینک کوتاه

دیدگاه