دسترسی هکرهای روسی به چند ایمیل اوباما

نویسنده:

۱۰:۰۸:۵۵

زمانی که بحث هک‌های آنلاین مطرح می‌شود، حتی رئیس‌جمهور آمریکا نیز در امان نیست. طبق گزارش New York Times، هکرهایی که احتمالاً برای دولت روسیه کار می‌کردند، توانستند سال گذشته طی یک حمله سایبری، به برخی از پیام‌های ایمیلی باراک اوباما دست پیدا کنند.

ظاهراً این پیام‌های ایمیلی محرمانه نبوده‌اند و طبق گفته مقامات دولت آمریکا، دستگاه BalckBerry رئیس‌جمهور آمریکا همواره تحت حفاظت بوده است. آنچه که هکرها توانستند ببینند، ایمیل‌های غیرسری بوده که برای کارمندان دولت ارسال شده بود. اگرچه مجرمان سایبری نتوانستند به حساب کاربری شخصی ایمیل اوباما دسترسی پیدا کنند؛ اما برخی از ایمیل‌هایی که از حساب ایمیل اوباما ارسال شده بود را به دست آوردند.

در ماه اکتبر یک سری حملات سایبری به کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا صورت گرفت. اگرچه مقامات دولتی سعی داشتند تأثیر جاسوسی‌های دیجیتالی را ناچیز نشان دهند؛ اما ظاهراً این آسیب گسترده‌تر از چیزی است که قبلاً تصور می‌شد. در ماه فوریه وزارت امور خارجه آمریکا گفت مجبور است تا روزانه هزاران تلاش برای هک را مسدود کند.

یکی از مقامات ارشد کاخ سفید در این رابطه گفت: «این حمله سایبری، یکی از پیچیده‌ترین حملاتی است که تاکنون دیده‌ایم». کارمندان کاخ سفید هم به یک شبکه داخلی امن و هم به یک شبکه خارجی غیر محرمانه متصل هستند تا بتوانند با دنیای خارج ارتباط برقرار کنند. این بار شبکه خارجی غیر محرمانه مورد سوءاستفاده قرار گرفته بود.

طبق گفته New York Times، برنامه‌های کاری، مکالمات با سفیران و دیپلمات‌ها، قوانین و حرکات قریب‌الوقوع کارمندان و برخی بحث‌های مربوط به سیاست احتمالاً جزو اطلاعاتی هستند که به دست هکرها افتاده‌اند. با این حال، بسیاری از گزارش‌های رسمی و محرمانه رئیس‌جمهور آمریکا به صورت شفاهی یا کتبی ارائه شده‌اند.

 

برگرفته از
هک
لینک کوتاه