دولت آمریکا آثار باستانی مصری قاچاق را به این کشور بازگرداند

نویسنده:

۰۵:۳۱:۰۵

این اشیا که شامل یک تابوت مصری به سبک یونانی-رمی است که در سال ۲۰۰۹ در گاراژی در بروکلین کشف شد، در طی مراسمی در واشنگتن به دولت مصر تحویل داده شدند. سارا سالدانا مدیر اداره مهاجرت و کمرگ ایالات متحده آمریکا (آی.سی.ای) در بیانه‌ای گفت: "حتی این فکر که این گنجینه‌های تاریخی و باستانی در یک گاراژ نگهداری می‌شدند و بی حفاظ در برابر همه چیز قرار داشتند، غیر قابل تصور است."

به گزارش آی.سی.ای، کشف این تابوت سرنخ‌هایی را به دست مقامات داد و آن‌ها توانستند در سال ۲۰۱۰ بسیاری از آثار قاچاق مصری، شامل مدل یک قایق تدفینی و صدها سکه باستانی را کشف و توقیف کنند. این اشیا همگی توسط یک شبکه قاچاق بین المللی از مصر خارج شده‌اند و اداره مهاجرت و کمرگ آمریکا ۵ سال گذشته را صرف تحقیق و ردگیری آن کرده است. این سازمان می‎گوید که این عملیات تا به حال ۳ میلیون دلار خرج برداشته و در آن شبکه‌ای از قاچاقچیان، واردکنندگان، پول شویان، مرمت گران و خریدارانی شناسایی شده‌اند که همگی در ورود این آثار به آمریکا دست داشته و از راه‌های غیر قانونی برای شناسایی نشدن استفاده می‌کرده‌اند. این اشیا از مصر، امارات متحده عربی، انگلیس، عراق و دیگر کشورها به آمریکا وارد شده‌اند.

از سال ۲۰۰۷، اداره مهاجرت و کمرگ ایالات متحده آمریکا تا به حال بیش از ۸۰ قطعه باستانی را در طی ۴ مرحله به دولت مصر تحویل داده ‌است. این سازمان همچنین بیش از ۷۸۰۰ اثر هنری و باستانی دیگر را به بیش از ۳۰ کشور دیگر بازگردانده که از میان آن‌ها می‌توان به نقاشی‌های فرانسوی و فسیل‌های دایناسور مغولی اشاره کرد.
 

برگرفته از
آثار باستانی مصری قاچاق
لینک کوتاه
up down

در ارتباط باشیم

کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.