ال پاچینو: کسی مرا برای بازی در «پدر خوانده» نمی‌خواست!

نویسنده:

۰۶:۴۴:۵۳

در فیلم گانگستری پدرخوانده که در سال 1972 اکران و توسط فرانسیس فورد کاپولا کارگردانی شد، ال پاچینو در نقش مایکل کورلئونه، مردی جوانی که وارد «تجارت خانوادگی» می‌شود، بازی می‌کند.

با این حال پاچینو می‌گوید که استودیو سازنده فیلم کاملا مطمئن نبوده که او به درد بازی در این نقش می‌خورد و قصد بیرون انداختن او و پیدا کردن کس دیگری را داشته است. این بازیگر 75 ساله که بیش از 50 سال در حرفه بازیگری مشغول بوده، می‌گوید که مایکل کورلئونه همچنان یکی از چالش برانگیزترین نقش‌هایی بوده که تا به حال بازی کرده است.
او در مصاحبه‌ای به گاردین گفت: "فکر می‌کنم مایکل کورلئونه همچنان یکی از سخت‌ترین نقش‌هایی بود که در زندگی‌ام بازی کردم و همچنان سخت‌ترین خواهد ماند. من او را به عنوان یک گانگستر نمی‌دیدم؛ من حس می‌کردم که قدرت او در طبع معماگونه‌اش بود."

او ادامه داد: "متأسفانه استودیو ابتدا چنین چیزی را نمی‌دید و قصد اخراج مرا داشت. من کار خود را تازه شروع کرده بودم و داشتم در یک فیلم بزرگ با حضور مارلون براندو بازی می‌کردم، و هیچ کس جز فرانسیس فورد کاپولا مرا نمی‎خواست."

فیلم پدرخوانده بر اساس رمانی به همین نام نوشته ماریو پوزو ساخته شده و داستان مایکل کورلئونه، جوانیست که بر خلاف میل خود به یکی از اعضای اصلی خانواده مافیاییش تبدیل می‌شود و حتی بعد از مرگ پدرش دون ویتو(با بازی مارلون براندو) جای او را می‌گیرد. این فیلم همواره به عنوان یکی از بهترین و عالی‌ترین فیلم‌های هالیوود شناخته می‌شود و بسیاری دنباله آن، پدرخوانده 2 را بهترین دنباله ساخته شده آن می‌دانند.

 

برگرفته از
پدر خوانده
لینک کوتاه

دیدگاه