ده ترفند جالب برای بهبود مهارت‌های عکاسی از جشن‌ها

نویسنده:

۱۱:۱۹:۰۶


مهم ترین نکته در مورد عکس های ثبت شده در جشن ها و مراسم و یا تعطیلات ، ثبت خاطره های شخصی است تا بتوانید آنها را سال ها در کنارتان نگهدارید. اما مسلما رعایت نکاتی کوچک شما را در حرفه ای تر شدن در این زمینه یاری خواهد کرد.


1) همیشه آماده باشید
بیادماندنی ترین و تکرار نشدنی ترین لحظات جشن ها و مراسم در غیرمنتظره ترین لحظات روی می دهند ، پس سعی کنید همواره خودتان و دوربین تان را آماده نگهدارید.

2) سرگرمی‌های خانوادگی
هنگام عکاسی از کودکان و نوجوانان اگر می خواهید عکس هایتان طبیعی جلوه کنند ، بهتر است لحظاتی از آنان عکس بگیرید که متوجه شما نیستند و از جشن لذت می برند. به جای گرفتن حالتی رسمی ، سعی کنید موقع بازی یا سرگرم بودن آنها ، از آن ها عکاسی کنید.

3) سایه‌ها
برای ثبت پورتره های اعضای خانواده و دوستان تان سعی کنید تا حد ممکن از نور مستقیم آفتاب دوری کنید. اگر در سایه ها عکاسی کنید دیگر چشم ها سیاه نخواهند شد و سایه های اطراف بینی و گونه ها هم نامحسوس تر خواهند بود.

4)زود بلند شوید!
در تعطیلی ها سعی کنید از خواب طولانی بپرهیزید چرا که قبل از صبحانه و مخصوصا زمان طلوع آفتاب ، زمان بسیار خوبی برای ثبت عکس های جالب است.همین طور می توانید قبل از اینکه میهمانان برسند ، از صحنه های خلوت عکس های جالبی بگیرید.

5) هوا
لازم نیست که برای ثبت عکس های جالب توجه حتما آسمان صاف و آبی باشد. هوای متغیر می تواند زمینه ای مناسب برای ثبت عکس های بسیار زیبا باشد و حتی بهتر از آن ، روزهای ابری زمان ایده ال برای عکاسی پورتره است.اگر به عکاسی پورتره مشغول هستید ، از میزان Exposure بیشتر برای ملایم تر شدن تون های رنگی پوست استفاده کنید.

6) دوربین را مستقیم بگیرید
عکس های مناظر یا معماری ساختمان ها و عکس هایی که با وجود افق دریا گرفته می شوند ، لازم دارند که دوربین در سطحی صاف و مسطح قرار بگیرد. چون این امر به سختی محقق می شود ، باید بزرگنمایی را کاهش دهید تا امکان مستقیم کردن افق در پردازش های کامپیوتری فراهم گردد.


7) کارت‌های حافظه
کارت های حافظه این روزها مخصوصا اگر به طور آنلاین به خرید آنها بپردازید، بسیار ارزان هستند. برای کامل کردن عکاسی بدون بوجود آمدن مشکلی باید تعداد زیادی از آنها را تهیه کنید.به یک کارت با ظرفیت بالا اعتماد نکنید و سعی کنید از چند کارت حافظه با گنجایش پایین تر در کنار هم استفاده کنید.

8) متفاوت بیاندیشید
چشمان تان را برای ثبت سوژه های متمایز باز نگهدارید. چه در عکس های تک نفره و چه در پورتره ها به دنبال اشیا یا سازه های غیرمعمولی در پس زمینه باشید چرا که آنها ارزش عکس شما را افزایش خواهند داد.

9) پایان روز
هیچ مجموعه ای از عکس های جشن ها بدون عکس های غروب افتاب کامل نخواهد شد. به دنبال اشکالی برای ایجاد انعکاس آنها در آب در هنگام عکاسی باشید.

10) پایان مراسم
با کمی شانس ، احتمالا هوا در روزهای تعطیل خوب خواهد بود و همه با سلامتی و خوشحالی آنرا به پایان خواهند رساند.. این لحظات بهترین زمان برای ثبت پورتره های ژست گرفته از افراد خانواده و دوستان به شمار می رود.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه