تتوی مچ، ساعت هوشمند اپل را از کار می‌اندازد

نویسنده:

۰۷:۱۵:۳۰

بنابر پست‌های نوشته شده بر روی سایت ردیت، جوهر استفاده شده در تتوها باعث می‌شود تا این ساعت نتواند تشخیص دهد که توسط شخصی پوشیده شده است. اگر ساعت نتواند پوست شخص را ببیند، تشخیص می‌دهد که پوشیده نشده و خود را قفل می‌کند.

یکی از کاربران می‌نویسد هنگامی که او متوجه شده ساعت تشخیص نمی‌دهد پوشیده شده، تصور می‌کند که ساعت او خراب شده است؛ اما هنگامی که آن را مقابل کف دستش که تتویی نداشته گرفته است، ساعت شروع به کار کردن می‌کند.

قابلیت "تشخیص مچی" ساعت هوشمند اپل امکان خاموش شدن دارد، اما امنیت آن را به شدت پایین آورده و مانع استفاده از اپلیکیشن‌های خاصی چون اپل پِی می‌شود.

یکی از کاربران ردیت می‌گوید احتمالا مشکل این ساعت در سنسور‌هاییست که رنگ تتوها را تشخیص می‌دهند. اگر طرح تتوها به رنگ‌های تیره و یا خاصی مانند سیاه و قرمز باشند این ساعت با آن‌ها دچار مشکل می‌شود؛ در حالی که رنگ‌های روشن‌تر فقط با سنسور ضربان قلب تداخل پیدا می‌کنند. این سنسورها از نور استفاده می‌کنند تا ضربان قلب را تشخیص داده و کمک می‌کنند تا ساعت بداند که پوشیده شده است. با ترکیب نورهای سبز ال.ای.دی و سنسور‌های حساس به نور، ساعت می‌تواند تشخیص دهد که چه مقدار نور توسط خون جذب شده و چه مقدار در رگ‌های فرد در جریان است. اما جوهر تیره و یا سیاه هم نور را جذب می‌کنند و اجازه نمی‌دهند تا سنسورهای ساعت به درستی کار کند. ملانین، رنگدانه‌ای که به پوست رنگ می‌دهد نور مادون قرمز را به گونه‌ای متفاوت انعکاس می‌دهد و این ساعت با رنگ معمولی پوست به خوبی کار می‌کند.

سایت اپل از قبل هشدار داده است که تعدادی از کاربران ممکن است با قابلیت خواندن ضربان قلب محصولاتش مشکل پیدا کنند؛ اما این شرکت هیچ اشاره خاصی به ساعت‌های هوشمند خود نکرده است.

 

برگرفته از
ساعت هوشمند اپل
لینک کوتاه