اتصال کیف پول موبایلی Vodafone و MTN

نویسنده:

۰۷:۲۳:۵۳

یست و یکم آوریل در بیانیه ایی اعلام شد، شرکت وودافون کیف پول الکترونیکی M-Pesa را به کیف پول الکترونیکی Mobile Money شرکت MTN متصل کرده است. بر این اساس مشتریان هر کدام از این شرکت ها خواهند توانست وجوه خود را از مشتری شرکت دیگر دریافت یا به آن ارسال نمایند.

این قرارداد همکاری برای ارسال الکترونیکی پول میان  مشتریان M-Pesa در کنیا، تانزانیا، جمهوری دموکراتیک کنگو و موزامبیک و مشتریان Mobile Money در اوگاندا، رواندا و زامبیا منعقد شده است

کیف پول الکترونیکی M-Pesa، مارس 2007 توسط شرکت Safaricom در کنیا اجرا شد و توانست برای میلیون ها نفر که گوشی های موبایل داشتند، بدون داشتن حساب بانکی، خدمات مالی  الکترونیکی برای ارسال و دریافت وجه برقرار کند. و تا سی و یکم دسامبر 2014، در حدود  19.5 میلیون مشتری و 250 هزارنمایندگی داشته است. شرکت MTN نیز برای خدمات مختلفی که ارایه می کند 223.5 میلیون مشترک در 22 کشور از آفریقا، آسیا و خاورمیانه دارد.

همانطور که در نشست خبری مشترک دو شرکت اعلام شد، شرکت های MTN و Vodafon، طی یک تفاهم نامه رسمی، شرایط همکاری با یکدیگر را ثبت نمودند و به تدوین قوانین و استانداردهای انتقال وجه موبایلی در آفریقا متعهد شدند.

مایکل جوزف، مدیر پول موبایلی در شرکت وودافون اذعان داشت: « ما با MTN برای اتصال کیف پول الکترونیکی های تحت مالکیت خود توافق کردیم، این مثالی فوق العاده از همکاری میان اپراتورهای موبایل است که می توانند در عین رقابت با یکدیگر همکاری های سازنده ایی نیز داشته باشند.با آغاز این همکاری خدمات ما ارزانتر و انتقال الکترونیکی وجوه سریع تر خواهد شد، این امر زندگی بسیاری از مردم این هفت کشور را بهبود می بخشد.»

همچنین سریگن دیوم، مدیر گروه خدمات مالی موبایلی MTN نیز اظهار داشته است: «پس از اجرای موفقیت آمیز این توافق نامه در ساحل عاج و بنین در غرب آفریقا، ما با اشتیاق بیشتری همکاری خو را با وودافون در شرق آفریقا دنبال می کنیم و. هدف ما از این همکاری، ایجاد طرحی است که بتوان آن را  برای سرعت بخشیدن به فرایند اجرای انتقال الکترونیکی وجوه در سراسر قاره آفریقا پیاده سازی کرد.»

شاپرک

برگرفته از
کیف پول موبایلی
لینک کوتاه