جانشین اینترنت اکسپلورر مایکروسافت

نویسنده:

۰۴:۴۲:۳۵

در ماه ژانویه، شرکت مایکروسافت اعلام کرده بود که قصد دارد مرورگر جدیدی ارائه دهد. در آن زمان این مرورگر با نام Project Spartan معرفی شد. حالا شرکت مایکروسافت نام این مرورگر را اعلام کرد:

Microsoft Edge. این مرورگر جدید قرار است با ویندوز ۱۰ ارائه شود. انتخاب این نام برای مرورگر جدید ویندوز ۱۰، زیاد هم تعجب‌آور نبود؛ زیرا نام موتور رندر جدیدی که مایکروسافت قصد دارد در مرورگر ویندوز ۱۰ از آن بهره ببرد، EdgeHTML است.

اگرچه Microsoft Edge جانشین Internet Explorer‌ است؛ اما مایکروسافت همچنان مرورگر قدیمی خود یعنی Internet Explorer‌ را نیز برای برخی از مشتری‌های سازمانی خود ارائه خواهد کرد. Microsoft Edge طوری طراحی شده که پایه و مبنای آینده باشد. در پیش‌نمایش‌های اولیه این مرورگر قابلیت‌هایی همچون حاشیه‌نویسی جوهر دیجیتالی، یکپارچگی با Cortana و فهرست خواندن داخلی مشاهده می‌شود. Joe Belfiore در مراسم Build گفت: «در آینده به انفجار سریع فناوری که داخل این مرورگر است، توجه خواهید کرد». Microsoft Edge قرار است مرورگر اصلی ویندوز ۱۰ باشد و بیشتر کاربران برای جستجو در اینترنت در سیستم‌عامل جدید مایکروسافت از این مرورگر بهره خواهند برد.

 

برگرفته از
Microsoft Edge
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “جانشین اینترنت اکسپلورر مایکروسافت”