بن ای. کینگ خواننده جاز، درگذشت

نویسنده:

۰۹:۱۵:۲۰

بن ای. کینگ خواننده سبک آر اند بی و سول بود و کار خود را از دهه 1950 آغاز کرد و به مدت 50 سال به خوانندگی مشغول بود. او به تازگی و در سال 2013 نیز در در سراسر انگستان کنسرت برگزار کرد.

کینگ که توسط یکی از دوستانش به عنوان "یکی از مهربان‌ترین، نجیب‌ترین و با استعدادترین افراد" توصیف شده، تعداد زیادی آهنگ ماندگار که همراه با گروه The Drifters اجرا کرده دارد؛ اما آهنگ «Stand by Me» است که خاطره او را زنده نگاه خواهد داشت. او این آهنگ را که در سال 1961 منتشر و سپس توسط جان لنون کاور شد، در مورد همسر آینده‌اش بتی، که در سال 1964 با او ازدواج کرد نوشته بود. ازدواج آن‌ها تا به امروز پایدار مانده است.

آهنگ «Stand by Me» به یکی از آهنگ‌های اصلی در مراسم عروسی تبدیل شده و تا به حال 7 بار در جدول بیلبورد 100 آمریکا قرار گرفته است. در دهه 1980 و با اکران فیلم مشهور «با من بمان»، این آهنگ به رتبه اول در جداول انگلیس تبدیل شد.

بن کینگ در شهر بنجامین ارل جانسون در ایالت کارولینای شمالی متولد شد، اما هنگامی که 9 ساله بود خانواده او به هارلم مهاجرت کردند. او خوانندگی را به صورت حرفه‌ای در سن 20 سالگی و با گروه "Five Crowns"(پنج تاج) شروع کرد. این گروه در سال 1959 به The Drifters تغییر نام داد و آهنگ‌های خاطره انگیزی چون " Save the Last Dance for Me" و "This Magic Moment" را منتشر کرد. کینگ همچنین آهنگ "There Goes My Baby" را نوشت که به عنوان اولین آهنگ سبک آر اند بی که در آن از سازهای زهی استفاده شده شناخته می‌شود.
کینگ همچنان به کار خود در سبک جاز و آر اند بی ادامه داد و آخرین آلبوم خود را در سال 2010 منتشر کرد.
 

برگرفته از
بن ای. کینگ
لینک کوتاه