بن ای. کینگ خواننده جاز، درگذشت

نویسنده:

۰۹:۱۵:۲۰

بن ای. کینگ خواننده سبک آر اند بی و سول بود و کار خود را از دهه ۱۹۵۰ آغاز کرد و به مدت ۵۰ سال به خوانندگی مشغول بود. او به تازگی و در سال ۲۰۱۳ نیز در در سراسر انگستان کنسرت برگزار کرد.

کینگ که توسط یکی از دوستانش به عنوان "یکی از مهربان‌ترین، نجیب‌ترین و با استعدادترین افراد" توصیف شده، تعداد زیادی آهنگ ماندگار که همراه با گروه The Drifters اجرا کرده دارد؛ اما آهنگ «Stand by Me» است که خاطره او را زنده نگاه خواهد داشت. او این آهنگ را که در سال ۱۹۶۱ منتشر و سپس توسط جان لنون کاور شد، در مورد همسر آینده‌اش بتی، که در سال ۱۹۶۴ با او ازدواج کرد نوشته بود. ازدواج آن‌ها تا به امروز پایدار مانده است.

آهنگ «Stand by Me» به یکی از آهنگ‌های اصلی در مراسم عروسی تبدیل شده و تا به حال ۷ بار در جدول بیلبورد ۱۰۰ آمریکا قرار گرفته است. در دهه ۱۹۸۰ و با اکران فیلم مشهور «با من بمان»، این آهنگ به رتبه اول در جداول انگلیس تبدیل شد.

بن کینگ در شهر بنجامین ارل جانسون در ایالت کارولینای شمالی متولد شد، اما هنگامی که ۹ ساله بود خانواده او به هارلم مهاجرت کردند. او خوانندگی را به صورت حرفه‌ای در سن ۲۰ سالگی و با گروه "Five Crowns"(پنج تاج) شروع کرد. این گروه در سال ۱۹۵۹ به The Drifters تغییر نام داد و آهنگ‌های خاطره انگیزی چون " Save the Last Dance for Me" و "This Magic Moment" را منتشر کرد. کینگ همچنین آهنگ "There Goes My Baby" را نوشت که به عنوان اولین آهنگ سبک آر اند بی که در آن از سازهای زهی استفاده شده شناخته می‌شود.
کینگ همچنان به کار خود در سبک جاز و آر اند بی ادامه داد و آخرین آلبوم خود را در سال ۲۰۱۰ منتشر کرد.
 

برگرفته از
بن ای. کینگ
لینک کوتاه
up down

در ارتباط باشیم

کپی بخش یا کل مطلب از فوت و فن تنها با لینک به آن مطلب و درج نام فوت و فن امکان‌پذیر است.