افتتاح «موزه نازی» در آلمان

نویسنده:

۰۷:۱۸:۵۷

این موزه که همگان آن را "موزه نازی" می‌نامند در تاریخ 30 آوریل، 70مین سالگرد خودکشی هیتلر و اشغال مونیخ به دست نیروهای آمریکایی در پایان جنگ جهانی دوم، افتتاح شده است. بازماندگان هولوکاست و کهنه سربازانی که در جنگ شرکت داشتند، در مراسم افتتاحیه حضور پیدا کردند.

رییس موزه، وینفرید نردینگر به اف.ی.پی گفت: "در زمان نازی ها مونیخ از تمامی شهرهای آلمان وضعیت بدتری داشت زیرا بیشتر از دیگر شهرها آلوده شده بود؛ اینجا جایی است که حزب نازی متولد و همه چیز شروع شد."

این موزه در ساختمانی جدید که بین ساختمان‌های نئو-کلاسیکی که زمانی مرکز جزب نازی بودند، ساخته شده، قرار گرفته است. هیتلر دفتر اصلی "جزب کارگران سوسیال ملی آلمان" را در سال 1930 در مونیخ گشود.

در چهار طبقه فضای نمایشگاهی این موزه، فیلم‌ها و عکس‌هایی از نازی‌ها در حال رژه رفتن، و اوضاع پس از بمباران نیروهای متحدین وجود دارد. نردینگر در این موزه از نمایش یونیفرم خاص نازی‌ها و پرچم‌های سواستیکا سر باز زده و نخواسته تا "آرمان"‌های نازی را در این موزه نمایش دهد؛ احتمالا به این خاطر که نمایشگاه‌های مربوط به نازی‌ها و هولوکاست می‌توانند بسیار دردسر ساز شوند.

بنابر وبسایت این موزه، هدف این موزه آن است که "گذشته سوسیالیست شهر و شاخه‌های دیکتاتوری نازی را مشخص کرده و انحرف و انزوای آلمان از استانداردهای نرمال تمدن را به تصویر بکشد و به بازدیدکنندگان یادآوری کند که دموکراسی و آزادی بیان را نباید نادیده گرفت, بلکه باید در حفظ و شکل دادن به آن تلاش کرد."

 

برگرفته از
موزه نازی
لینک کوتاه