دو توریست در حال گرفتن سلفی، اثر هنری ایتالیایی را شکستند

نویسنده:

۰۳:۱۵:۵۴

این اتفاق ناراحت کننده در شهر کرمونا که در شمال ایتالیا قرار دارد اتفاق افتاد. مجسمه مورد بحث، مجسمه‌ای مرمری از نماد شهر است که دو مجسمه هرکول آن را نگاه داشته‌اند و متعلق به 1700 میلادی است. این مجسمه نماد شهر کرمونا نامیده می‌شود و در افسانه‌ها آمده که این شهر، توسط هرکول بنا شده است. این اثر هنری در بالای دروازه شهر قرار داشته اما در سال 1962 از دروازه پایین آورده شده و برای محافظت در ساختمان لوجی دِی میلیتی قرار گرفت. این ساختمان تاریخی در سال 1292 ساخته شده و قرارگاه نیروی نظامی شهر بوده است.

تلاش برای گرفتن بهترین سلفی همیشه دردسرساز بوده و این دو شخص در کرمونا نیز توسط پلیس شناسایی شده‌اند، اما اینکه مقامات شهر از آن‌ها شکایت خواهند کرد یا نه هنوز مشخص نیست. متأسفانه این اولین باری نیست که آثار هنری ایتالیا قربانی سلفی گیرندگان می‌شوند؛ بهار گذشته دانش آموزی قالبی ارزشمند متعلق به قرن نوزدهم از اثر باستانی یونانی را هنگامی که می‌خواست با آن عکس بگیرد، شکست. چندی پیش نیز طرفداران هلندی شورشی به مجسمه "فونتانا دلاباراچیا" اثر برنینی صدمه زدند و چند ماه پیش هم تعدادی توریست هنگام تخریب کلوسئوم باستانی دستگیر شدند.

به گزارش رسانه‌ها، متخصصین هنری به زودی این اثر هنری را می‌بینند تا میزان صدمه وارده و اینکه آیا این اثر قابلیت ترمیم دوباره را دارد یا نه، بررسی کنند.

 

برگرفته از
سلفی
لینک کوتاه

دیدگاه