معرفی نسخه جدید اندروید طی ماه جاری

نویسنده:

۰۵:۲۳:۵۰

شرکت گوگل همانند سال‌های گذشته، جدیدترین نسخه اندروید را در کنفرانس سالیانه توسعه‌دهندگان I /O معرفی خواهد کرد. این شرکت هنوز به طور رسمی و مستقیم این موضوع را تأیید نکرده است، اما یک شرح جلسه که به طور خلاصه قسمتی از جدول زمانی I/O را نشان می‌دهد، به اندروید M اشاره می‌کند. جلسه موردنظر در حال حاضر، از وب‌سایت I/O گوگل حذف شده است. زمانی که اندروید ۵٫۰ در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، در ابتدا و قبل از این که گوگل اسم نهایی آن را پس از چند ماه «Lollipop» بگذارد، به عنوان «اندروید L» شناخته می‌شد. اگرچه اندروید ۵٫۰ تاکنون تنها برای ۱۰ درصد دستگاه‌های اندرویدی ارائه شده است؛ اما شرکت گوگل به تلاش‌های خود برای پیشبرد سیستم‌عامل اندروید ادامه می‌دهد.

متأسفانه این شرح جلسه I /O جزئیات زیادی را در مورد اندروید جدید ارائه نمی‌دهد. جلسه «Android at Work» تنها می‌گوید که اندروید M قدرت اندروید را در دفاتر کار ارائه می‌کند. شرکت گوگل، سیستم‌عامل اندروید را در هر جایی که توانسته قرار داده است؛ بر روی گوشی‌های همراه، تبلت‌ها، اتومبیل‌ها، تلویزیون‌ها و حتی در سیستم‌عامل کروم. در حال حاضر به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد اندروید را بیشتر در سازمان‌ها ارائه دهد. مطمئناً شرکت گوگل به توسعه‌دهندگانی نیاز دارد تا به هدف خود دست یابد.

طبق جلسه دیگری که بر روی «وقفه‌ها» تمرکز دارد، این شرکت تلاش می‌کند رویکرد جدیدی برای نوتیفیکیشن‌هایی که در کنار Lolipop می‌آیند، ارائه دهد. یک جلسه دیگر نیز وجود دارد که به چیزی به نام «Voice Access» اشاره می‌کند و نشان می‌دهد که گوگل می‌خواهد به کاربران اجازه دهد تا تمام ویژگی‌های اپلیکیشن‌های اندروید و دستگاهی که اندروید روی آن اجرا می‌شود را تنها با صدای خود کنترل کنند. این قابلیت ممکن است فراتر از اجرای دستورات «OK Google» باشد که در حال حاضر امکان‌پذیر است. شرکت گوگل Voice Access را این‌گونه توصیف می‌کند:

«سخت‌افزار دستگاه همراه، صفحه‌نمایش لمسی را به عنوان حالت اولیه ورودی اطلاعات به کار گرفته است و با توجه به وجود یک میلیارد کاربر فعال اندروید، ظاهراً این روند همچنان ادامه دارد. چه می‌شد اگر شما می‌توانستید روشی جدید برای دستیابی به اپلیکیشن‌ها به کاربران ارائه دهید و به روند توسعه بیشتری نیاز نداشته باشید؟ ما Voice Access را برای این کار معرفی می‌کنیم. این قابلیت به تمام افراد اجازه می‌دهد تنها از طریق صدا به دستگاه اندروید خود دسترسی داشته باشند. ما بر روی مراحل ساد‌ه‌ای تمرکز خواهیم کرد تا توسعه‌دهندگان با به‌کارگیری این مراحل، مطمئن شوند Voice Access یک تجربه مطلوب در اپلیکیشن‌های آن‌ها را فراهم می‌آورد».

فکر می‌کنید این تغییرات چگونه خواهند بود؟ طی چند هفته آینده شاهد این تغییرات خواهیم بود. کنفرانس I/O گوگل که توسط Sundar Pichai مدیریت می‌شود در روز ۲۸ ماه مه در ساعت ۱۲:۳۰ بعدازظهر آغاز خواهد شد.
 

برگرفته از
Android M
لینک کوتاه