فعالین سیاسی اوکراینی، غرقه روسیه را در دوسالانه ونیز اشغال کردند

نویسنده:

۰۶:۳۹:۱۳

گروهی از فعالین سیاسی اوکراینی که لباس ارتشی پوشیده بودند، در راستای اعتراض به الحاق کریمه به روسیه که سال گذشته رخ داد، غرفه روسیه را اشغال کردند.

این گروه که خود را «On Vacation»(در تعطیلات) می‌نامد، مسابقه‌ای ترتیب داده، به بازدید کنندگان دوسالانه لباس ارتشی می‌دهد و آن‌ها را تشویق می‌کند که با تأکید بر نام روسیه غرفه‌های بین المللی دیگر را اشغال کنند. در قدم بعدی، آن‌ها باید یک سلفی بگیرند و در رسانه‌های اجتماعی با هشتگ #onvacation پست کنند. به برنده جایزه‌ای اهدا می‎‌شود.

در غرفه روسیه امسال که توسط مارگاریتا توپیتسین تزیین شده و «غرفه سبز» نام دارد، آثار آیرینا ناخووا، هنرمند نقاش و مجسمه ساز به نمایش گذاشته شده است. او داخل غرفه را با الهام از غرفه ایلیا و امیلیا کاباکف در دوسالانه سال 1993 ونیز که «غرفه قرمز» نام داشت با رنگ‌های سبز روشن و قرمز در طرح های آبستره طراحی کرده است.

نوع اعتراض این گروه اوکراینی چنین ایده‌ای را در پس زمینه دارد: نیروهای اشغالگر روسی، در لباس توریست‌ها مشغول به کشتارند. عبارت «در تعطیلات» برای به سخره گرفتن یکی از بیانات رهبر جدایی طلبان روسی که الکساندر زاخارچنکو نام دارد، به کار برده شده است. او قبلا گفته بود: "سربازان روسی در کریمه در تعطیلات هستند…میان برادرانی که برای آزادی می‌جنگند."

برنده مسابقه که نتیجه آن در روز نهم ژوئن مشخص می‌شود، یک اقامت 4 روزه در شهر ساحلی بالاکلاوا در کریمه را تجربه خواهد کرد.
 

برگرفته از
دوسالانه ونیز
لینک کوتاه

دیدگاه