آثار ادل، هوزیر و کلی کلارکس از Soundcloud حذف شدند

نویسنده:

۰۷:۳۷:۱۰

آهنگ‌ها و آثار خوانندگانی چون ادل، هوزیر، کلی کلارکسن، میس مستر، میگل، پشن پیت و لیان بریج از روی صفحه پروفایل این خوانندگان در ساوندکلود حذف شده است.
هنوز نمایندگان سونی میوزیک و کلمبیا رکوردز بیانه رسمی در مورد حذف نگگهانی این آهنگ‌ها نداده‌اند، اما به گفته منبعی ناشناس در گزاشی از بیلبورد، "نبود فرصت‌های کسب درآمد و سود بیشتر" ریشه این مشکل است.

جنگ و جدل ساوندکلود برای این که در چشم روسای کمپانی‌های آهنگ‌سازی بزرگ مورد قبول به نظر برسد همچنان ادامه دارد. این سرویس پخش موسیقی آنلاین، با این که در سال 2014 بیش از 175 میلیون کاربر و شونده داشت، هنوز هیچ حق تألیفی به بیشتر کمپانی‌ها و منتشرکنندگان موسیقی نمی‌پردازد.

با این حال این سرویس از سال گذشته در شیوه‌های خود کمی تغییر ایجاد کرده است؛ ساوند کلود در ماه آگوست برنامه تبلیغی خود را برای گروه کوچکی از هنرمندان در آمریکا معرفی کرد و پس از آن، در ماه نوامبر، شرکت وارنز میوزیک-یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های پخش موسیقی-با ساوندکلود قرارداد مجوز دادن امضا کرد.

یکی از نمایندگان ساوند کلود به بیلبورد گفت: "ما با شرکت بزرگ و مستقل پخش موسیقی در حال مذاکره هستیم و به برنامه‌های خود شرکای جدیدی را اضافه خواهیم کرد. ما همیشه کنترل همه چیز را در دست هنرمندان گذاشته‌ایم و هر کسی که آهنگ و موسیقی خلق می‌کند، می‌تواند تصمیم بگیرد که آن‌ را چگونه با طرفدارانش به اشتراگ بگذارد."
با این حال و با حذف موسیقی خوانندگان مشهور از روی این سرویس، به نظر می‌رسد که سیاست‌های ساوندکلود چندان هم موفق نبوده است.

 

برگرفته از
Soundcloud
لینک کوتاه