استودیو مارول، کارگردانان زن را به خدمت می‌گیرد

نویسنده:

۱۰:۲۳:۰۳

با گزارش «رپ» مارول نه تنها تصمیم به تغییر شخصیت‌های اصلی گرفته، بلکه در بخش کارگردانی نیز تغییراتی به وجود آورده و تصمیم دارد تا آوا دووِرنی، کارگردان فیلم «سلما» را برای کارگردانی یکی از فیلم‌های ابر قهرمانیش به خدمت بگیرد.

به گزارش منابع داخلی آوا دوورنی احتمالا ساخت فیلم «بلک پنتر»(Black Panther) با بازی چدویک بوزمن را برعهده خواهد گرفت. اگر دوورنی این کار را قبول کند، اولین زنی خواهد بود که یک فیلم مارولی را کارگردانی کرده است. مارول قبلا هم تصمیم استفاده از زنان کارگردان داشت و پتی جنکینز را برای کارگردانی فیلم «تور: دنیای تاریک» انتخاب کرده بود، اما او پروژه را هنگام تولید ترک کرد. با این حال جنکینز کارگردانی فیلم «واندر وُمن» شرکت دی.سی را که در اواسط سال 2017 اکران می‌شود، بر عهده گرفته است.

منابع می‌گویند که استویدیو مارول، برای فیلم «بلک پنتر» یک کارگردان آفریقایی-آمریکایی تبار و برای فیلم «کاپیتان ماروِل» یک کارگردان زن را در نظر گرفته است.

از دیگر کارهای دووِرنی می‌توان به «میان هیچ جا»(Middle of Nowhere) اشاره کرد که برای آن موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان جشنواره ساندنس سال 2012 شد؛ او فیلم «من دنبال خواهم کرد»(I Will Follow) را با بازی سالی ریچاردسون ویتفیلد و تریسی تامز را کارگردانی کرده است و همچنین انجام کارهای تبلیغاتی فیلم «اسپایدر-من 2» با کارگردانی سم ریمی را برعهده داشته است.
جدیدترین فیلم مارول که در سینماها اکران شده، قسمت دوم فیلم اونجرز، «اونجرز: عصر آلتران»، رکوردها را در باکس آفیس شکسته است. اکران فیلم »بلک پنتر» برای جولای سال 2018 برنامه ریزی شده است.
 
 

برگرفته از
کارگردانان زن
لینک کوتاه

دیدگاه