دیگر نسخه‌ای از سری Assassin’s Creed برای کنسول‌های نسل قبل منتشر نخواهد شد

نویسنده:

۱۲:۳۷:۲۵

در حالی که یوبی‌سافت به عرضه سری Just Dance برای پلی‌استیشن 3 و اکس‌باکس 360 ادامه می‌دهد، دیگر نباید انتظار بازی‌های اصلی و مهم این کمپانی را برای این کنسول‌های قدیمی داشته باشید.

Yves Guillemot، رئیس کل یوبی‌سافت، در جلسه‌ای مربوط به درآمد این کمپانی گفت:"ما به عرضه بازی Just Dance برای کنسول‌های نسل قدیمی ادامه می‌دهیم. اما در مورد عناوین دیگری چون Assassin’s Creed، Rainbow Six، The Division و عنوان دیگری که هنوز آن را معرفی نکردیم، دیگر خبری از انتشار آن‌ها برای کنسول‌های نسل پیش نیست."
دو عنوان جدید Rainbow Six: Siege و Assassin’s Creed: Syndicate از این شرکت قرار است که امسال برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و اکس‌باکس وان منتشر شوند، در حالی که انتشار The Division برای همین کنسول‌ها تا سال 2016 به عقب افتاد. بازی تایید نشده یوبی‌سافت که Guillemot به طور جالبی آن را فرانچایز‌‌ می‌خواند، نیز قبل از ماه آپریل سال 2016 میلادی روانه بازار خواهد شد.

Syndicate، Siege و The Division برای کامپیوتر‌های شخصی نیز عرضه می‌شوند. یوبی‌سافت تا به الان صحبتی از انتشار هیچ کدام از این بازی‌ها برای کنسول Wii U به میان نیاورده است.
سال گذشته، یوبی‌سافت بازی Assassin’s Creed: Unity را برای پلتفورم‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و کامپیوتر‌های شخصی عرضه کرد، در حالی که نسخه‌ای دیگر از این سری به نام Assassin’s Cree: Rogue را نیز تنها برای کنسول‌های نسل پیش و کامپیوتر‌های شخصی ساخت.

چرا یوبی‌سافت باید از انتشار بازی‌های جدید خود برای پلی‌استیشن 3 و اکس‌باکس 360 بگذرد؟ جدول زیر علت این موضوع را نشان می‌دهد. 52 درصد از کل فروش سال مالی اخیر یوبی‌سافت که 31 مارس به اتمام رسید را کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و اکس‌باکس وان تشکیل می‌دهند، افزایشی چشم‌گیر نسبت به سال گذشته که 15 درصد کل فروش مربوط به این کنسول‌ها بود.
جدول فروش عناوین مختلف کمپانی یوبی‌سافت برای کنسول‌ها در سال مالی اخیر را می‌توانید در انتهای خبر مشاهده کنید.
نظر شما درباره این تصمیم یوبی‌سافت چیست؟
 

 

برگرفته از
Assassin’s Creed
لینک کوتاه

دیدگاه