«بی.بی. کینگ» گیتاریست سبک بلوز درگذشت

نویسنده:

۱۲:۰۰:۰۶

بی.بی. کینگ، که برای آهنگ‌های ماندگاری چون «Sweet Black Angel» و «Rock Me Baby» شناخته می‌شود، 9:40 دقیقه شب گذشته در خانه‍‌اش در لاس وگاس دار فانی را وداع گفت.

این گیتاریست و خواننده، به عنوان یکی تأثیر گذارترین موسیقیدانان سبک بلوز تاریخ شناخته می‌شود و نام او در سالن مشاهیر بلوز و سالن مشاهیر راک اند رول ثبت شده است. بی.بی. کینگ تقریبا تمامی جوایز معروف را از آن خود کرده و در طی حرفه هنری‌اش 15 جایزه گرمی را دریافت و با موسیقی دانانی چون U2 و استیوی واندر همکاری کرده است.

رایلی بی. کینگ، در سال 1925 در یک مزرعه کشت پنبه متولد و توسط مادربزرگ مادری‌اش بزرگ شد. او نام مستعار خود، بی.بی. کینگ را در دهه 1940 و زمانی که در WDIA به عنوان خواننده کار می‌کرد بدست آورد؛ او را در آن زمان بیک استریت بلوز بوی، سپس بلوز بوی و در آخر بی.بی. می‌نامیدند.

او به عنوان موسیقیدان و نوازنده‌ای شاخص بر روی صحنه‌ها شناخته می‌شد و تا 70 سالگیش، سالانه 250 تا 300 کنسرت برگزار می‌کرد. او اخیرا به دلیل فشار خون بالا و بیماری دیگری مرتبط با دیابت در بیمارستان بستری شده بود. او با بیماری دیابت برای بیش از 30 سال مبارزه می‌کرد و عموما برای جلب توجه عموم نسبت به این بیماری، کمپین‌های بسیاری را تشکیل می‌داد.

 

برگرفته از
بی.بی. کینگ
لینک کوتاه

دیدگاه