کشف قدیمی‌ترین اثر هنری آمریکایی در آلاسکا

نویسنده:

۰۹:۵۰:۴۳

این گردنبند 12300 ساله ساخته شده از استخوان تصادفا توسط پژوهشگرانی که مشغول حفاری منطقه‌ای در تاناتا بازین آلاسکا بودند کشف شد. آن‌ها به دنبال مجموعه‌ای از پناهگاه حیوانات می‌گشتند.

دکتر بن پاتر، سرپرست پروژه حفاری این منطقه می‌گوید: "وقتی که گردنبند را دیدم، قلبم از حرکت ایستاد!" او اضافه کرد: "هنر شیوه‌ای برای ثبت مرز‌های اجتماعی است و این ها ممکن است راهی برای برقرای ارتباط باشند؛ آن‌ها می‌توانند اولین شواهد ما از داشتن مرزهای اجتماعی مردم در شمال آمریکا باشند."
این گردنبند دندانه دار درون چادر نگهداری حیوانات پیدا شده، که این تصور را به ذهن می‌دهد که گروهی از مردم چادرنشین از این منطقه به عنوان اردوگاه خود استفاده می‌کرده‌اند.

باستان شناسان در این منطقه بقایای استخوانی نیز پیدا کرده‌اند که استخوان فک خرسی که یکی از دندان‌هایش جدا شده، در میان آن‌ها دیده می‌شود. دانشمندان باور دارند که تکه‌های استخوان و دندان جدا شده، برای استفاده و ساخت جواهرات دیگری به کار رفته‌اند.

با این که این آویز یکی از باستانی‌ترین اشیا ساخت دست انسان است، اما قدیمی‌ترین نیست. این عنوان متعلق به مجموعه‌ای از نقاشی‌هایی در غارهای نرجا در نزدیکی مالاگای اسپانیاست که متعلق به 42,000 سال پیش هستند.

این گردنبند باستانی، جدیدترین شیء باستانی متحیرکننده کشف شده ایست که نوع تفکر و تصور ما را از گذشته بشریت تغییر داده و به ما اطلاعات بیشتری از زندگی، رسوم اجتماعی و تلاش‌های هنری تمدن‌های باستانی می‌دهند.

 

برگرفته از
کشف
لینک کوتاه