کیشگرد، راهنمای کامل گردشگری و مشاغل جزیره کیش برای گوشی‌های اندرویدی

نویسنده:

۱۰:۳۲:۰۷

شاید شما هم حداقل یک بار به این جزیره زیبا سفر کرده باشید و از آن خاطراتی داشته باشید. اگر بار اولتان باشد که به کیش میروید احتمال دارد در پیدا کردن جاذبه های توریستی، هتل  ها، مراکز خرید، مراکز تفریحی و … به مشکل برخورد کنید. هر چند استفاده از دفترچه های راهنما میتواند تا حد زیادی به شما کمک کند ولی داشتن اپلیکیشنی در گوشی تان که بتواند تنها با چند لمس ساده لیستی از بهترین مراکز خرید، تفریحی، فروشگاه ها و … را به شما نشان دهد و امکان جستجو در بین آنها را نیز برای شما فراهم آورد لطف دیگری دارد. این اپلیکیشن، اپلیکیشنی نیست مگر کیشگرد که با اینکه حجم نسبتا پایینی دارد (حدود ۵ مگابایت) ولی راهنمای خوبی برای گردشگری و مشاغل جزیره کیش به حساب می آید.
 
رابط کاربری اپلیکیشن بسیار ساده طراحی شده و اگر شما تجربه کار با برنامه های راهنما را داشته باشید در استفاده از آن هیچ مشکلی نخواهید داشت. صفحه اول این اپلیکیشن کلیه مواردی که ممکن است یک مسافر یا حتی ساکن جزیره کیش به آن نیازمند باشد را در قالب ۲۴ دسته بندی مختلف که هر کدام آیکن خاص خود را دارد نشان میدهد. این دسته بندی ها عبارتند از: پوشاک، تخفیفات، آگهی روز، هتل و مهمانسرا، آرایشی و بهداشتی، اتومبیل، رستوران و تریا، املاک، آژانس مسافرتی، صوتی و تصویری، تفریحات، تلفن های ضروری، مراکز درمانی، گردشگری در کیش، بانک، خدماتی، تاکسی، چه خبر؟ (اخبار)، مراکز آموزشی، شرکتها، مراکز خرید، مواد غذایی، زیورآلات و سایر مشاغل. همانطور که میبینید نه تنها این موارد به درد گردشگران بلکه به درد کسانی که ساکن جزیره کیش هستند نیز میخورد. برخی از این دسته بندی ها خود به چند دسته بندی دیگر تقسیم میشوند. به عنوان نمونه دسته بندی پوشاک به دسته بندی های مردانه، زنانه، بچه گانه، لباس زیر، کیف و کفش، ورزشی و نمایندگی تقسیم میشود یا دسته بندی گردشگری در کیش خود به دسته های دیدنی های کیش، مراکز تاریخی، مراکز تفریحی و سایر تقسیم میشود.
 
تعدد دسته بندی ها خود نشان دهنده کامل بودن این راهنماست و به راحتی کاربر را دقیقا به همان چیزی که نیاز دارد هدایت میکند. علاوه بر این وقتی وارد هر دسته بندی میشوید اطلاعات مفیدی راجع به آیتم های موجود در آن دسته بندی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. آیتم های یک دسته بندی به صورت لیست وار به شما نشان داده میشود که میتوانید با حرکت طولی انگشت روی صفحه نمایشگر به بالا یا پایین این لیست بروید. هر آیتم دارای یک آیکن در سمت راست خود است. کنار آیکن هر آیتم اطلاعات مربوط به آن آیتم که شامل عنوان (به صورت پر رنگ)، آدرس، شماره تلفن، وبسایت مربوطه و امتیازی که آن آیتم از ۵ ستاره به خود اختصاص داده است نشان داده میشود. همین نمایش جزئی اطلاعات میتواند تا حد زیادی کمک کننده باشد چرا که شما با استفاده از آن میتوانید در انتخاب اولیه خود بهتر عمل کنید و مجبور نباشید برای دیدن اطلاعات معمولی مربوط به یک آیتم آن را باز کرده و بعد دوباره به لیست آیتم ها برگردید.
 
اگر بخواهید اطلاعات دقیق تری راجع به هر آیتم بدست آورید کافی است فقط آن را لمس کنید. صفحه دیگری باز میشود که تصویر بزرگتری از آیتم در بالای آن دیده میشود. مثلا اگر آیتم اسکله تفریحی را از دسته بندی مراکز تفریحی انتخاب کنید در بالای صفحه تصویر بزرگی از این اسکله را خواهید دید. بعد از این تصویر توضیح مختصری راجع به آیتم را خواهید دید و پس از آن گزینه های وبسایت، روی نقشه و ایمیل قرار میگیرند. گزینه وبسایت شما را به وبسایت مربوط به آیتم هدایت خواهد کرد. گزینه روی نقشه محل دقیق آیتم مورد نظر را با استفاده از اپلیکیشن نقشه های گوگل به شما نشان میدهد. با لمس گزینه سوم میتوانید مستقیما به مدیریت آیتم مربوطه (در مورد خاص ما اسکله تفریحی) ایمیل بزنید. پس از موارد فوق اطلاعات تماس شامل آدرس، شماره تلفن و ایمیل قرار میگیرند و در نهایت نظرات کاربران در رابطه با آن آیتم. شما همچنین میتوانید با لمس گزینه "افزودن نظر" راجع به آن آیتم نظر بدهید.
 
در بالای هر لیست دو باریکه (تب) با عنوان "نزدیکترین به من" و "لیست" قرار دارند که با حرکت عرضی انگشت روی صفحه نمایشگر میتوایند از یکی به دیگری بروید. همانطور که از نامشان مشخص است در این دو باریکه آیتم های یک دسته بندی به صورت لیست وار یا بر اساس فاصله آنها تا موقعیت مکانی شما مرتب میشوند. در بالای این دو باریکه نیز آیکن ذره بین قرار دارد که با لمس آن نوار جستجو باز شده و شما میتوانید نام هر مکانی که مد نظرتان است را در دسته بندی مربوطه جستجو کنید. آنچه در فوق توضیح دادیم در تمام دسته بندی ها رعایت شده و همین باعث میشود علاوه بر منتقل کردن حس انسجام در اپلیکیشن کاربر بتواند بدون مشکل وارد تمام دسته بندی ها شده و از آنها استفاده کند.
 
همچنین کسانی که دارای کسب و کاری هستند، مثلا فروشگاه یا شرکت دارند میتوانند اطلاعات کسب و کار خود را در این برنامه ثبت کنند. در صفحه اول اپلیکیشن آیکن به علاوه سفید رنگی با پشت زمینه سیاه در گوشه سمت چپ بالای صفحه قرار گرفته که با لمس آن هر کسی میتواند در سه گام ساده اطلاعات کسب و کار خود را در اپلیکیشن ثبت کند و آن را در دسترس دیگران قرار دهد.
 
اپلیکیشن کیش گرد با فراهم آوردن دسترسی شما به اطلاعات به درد بخوری که قطعا در صورت سفر به جزیره کیش به آنها نیاز خواهید داشت میتواند شما را از مراجعه به مراکز راهنما یا دفترچه های راهنما معاف کند. عملکرد این اپلیکیشن مناسب است منتها در برخی موارد دچار کارایستایی (کرش) میشود که امیدواریم در نسخه های بعدی این مشکل برطرف گردد. همچنین اگر موسیقی متن ملایمی به اپلیکیشن اضافه میشد میتوانست استفاده از آن را لذت بخش تر کند.
 

 

 
برگرفته از
کیشگرد
لینک کوتاه

دیدگاه