ظاهر و قابلیت‌های جدید آفیس مایکروسافت برای گوشی‌های اندرویدی

نویسنده:

۰۷:۵۸:۳۶

شرکت مایکروسافت پس از ارائه نسخه مختص تبلت‌های اندرویدی اپلیکیشن‌های آفیس در ماه ژانویه، حالا ظاهر و قابلیت‌های جدیدی برای اپلیکیشن‌های آفیس مختص گوشی‌های اندرویدی ارائه داده که شباهت زیادی به نسخه مختص تبلت این اپلیکیشن‌ها دارند. همچنین این اپلیکیشن‌های جدید آفیس برای گوشی‌های اندروید تقریباً با نسخه iOS آفیس در گوشی‌های آیفون یکسان هستند و با همان قابلیت‌ها طراحی شده‌اند.

 نسخه تبلت این اپلیکیشن‌ها به شما اجازه می‌دهد بدون استفاده از کیبورد و ماوس، ویرایش‌های زیادی انجام دهید؛ اما نسخه مختص گوشی‌های اندروید در واقع برای انجام ویرایش‌های اصلی و سریع ارائه شده است. مایکروسافت از همان واسط کاربری ویرایش در پایین صفحه‌نمایش استفاده کرده و گزینه‌هایی برای تغییر راحت فونت‌ها و استایل در Word ارائه کرده است. در Excel نیز همان گزینه‌ها برای ایجاد تغییرات سریع در خانه‌ها و در PowerPoint عمدتاً برای اعمال تغییرات ساده در حرکت کشویی انتقال‌ها طراحی شده‌اند. دقیقاً همانند نسخه iOS، هر سه اپلیکیشن آفیس دارای ادغام Dropbox یا فضای ذخیره کلاد مایکروسافت یعنی OneDrive هستند تا اسناد را ذخیره و باز کنند.

مایکروسافت به کاربران اندروید اجازه می‌دهد پیش‌نمایش آفیس برای گوشی‌ها را از روز ۱۹ ماه مه مشاهده کنند؛ اما نسخه کامل آفیس مختص گوشی‌های اندرویدی احتمالاً طی سال جاری ارائه خواهد شد. با ارائه این پیش‌نمایش جدید، مایکروسافت توانست نسخه جدیدی از آفیس را قبل از ارائه آن برای Windows Phone برای کاربران اندروید و iOS ارائه دهد. این شرکت هفته گذشته پیش‌نمایش نسخه جدیدی از آفیس مختص گوشی را برای ویندوز ۱۰ ارائه کرد؛ اما کاربران بایستی کل سیستم‌عامل خود را به نسخه پیش‌نمایش ویندوز ۱۰ موبایل به‌روزرسانی کنند تا بتوانند از این پیش‌نمایش بهره ببرند. شرکت مایکروسافت قصد دارد آفیس مختص ویندوز ۱۰ موبایل را تا پایان سال جاری ارائه دهد.

 

برگرفته از
آفیس
لینک کوتاه