این پله‌ها، خدای خلاقیت هستند!

نویسنده:

۱۲:۵۸:۴۱

به طور مثال، باید به پلکانی اشاره کرد که نه تنها راهی برای بالا رفتن هستند، بلکه کتابخانه‌ای در گوشه اتاق نیز به‌شمار می‌روند. یا پلکانی که هم مسیری برای بالا هستند و هم کانتر آشپزخانه!

برای دیدن تصاویر این طرح‌های مدرن با ما همراه باشید.

شرکت ایتالیایی 14 Ora Italiana مجموعه‌ای از کاشی‌های چینی با طرح چوب دارد. این کاشی‌ها در پلکان طرح جالب و زیبایی ایجاد کرده‌اند.

این پله ها طراحی House G by Maxwan Architects + Urbanists هستند و نه تنها مسیر بالا رفتن به شمار می‌روند بلکه بخشی از کتابخانه و کانتر آشپزخانه نیز هستند.

این پله‌ها، توسط معماری به نام «بل فیلیپس» طراحی شده است و شبیه طرح‌های هندسی و فضایی است.

موسسه معماری Atelier SAD نیز پله‌های بسیار جالب و خلاقانه‌ای طراحی کرده است که کاربری دوم آن کتابخانه است.

Rowin Petersma نیز پلکان این خانه را با فلز و به صورت توری فلزی طراحی کرده تا اتاق‌های پایین، بیشترین استفاده از نور طبقه بالا را داشته باشد.

این پله‌ها نیز بخشی از کابینت‌های آشپزخانه را تشکیل داده‌اند. یعنی می‌توان برای قرار دادن وسایل کاربردی و تزئینی آشپزخانه از آن بهره گرفت.

طراحی این پله‌ها بسیار عجیب و جالب است؛ گویی پله‌ها روی هوا معلق هستند. طراح این پله‌ها، Pieter Weijnen است. کابل‌هایی که در اطراف پله‌ها قرار دارند، نقش امنیتی ایفا می‌کنند.

فلز و چوب در ترکیب با هم این پلکان را شکل داده‌اند.  

این پله‌های مارپیچی و رنگارنگ توسط موسسه Ab Rogers Design طراحی شده است.

پله‌های معلق توسط Ecole طراحی شده است.

پله‌های معلق چوبی در کنار دیوار خمیده

این خانه دوبلکس و نقلی در اسپانیا قرار دارد و برای حفظ فضا، از پله‌های فلزی معمولی برای آن استفاد شده که بسیار هوشمندانه به نظر می‌رسد.

این پله‌های عجیب که چهار طبقه این آپارتمان را به هم وصل کرده‌اند حدود 38 میلیون دلار هزینه برداشته‌اند.

تاقچه شناوری که در میان پلکان معلق نصب شده بسیار جالب و خلاقانه است و زیبایی ویژه‌ای به خانه بخشیده.

این پله‌های کوچک و سیاه و سفید بیشتر شبیه جعبه بازی هستند و توسط یک موسسه هنری ژاپنی طراحی و ساخته شده‌اند.

شاید با دیدن این تصویر بیشتر یاد بازارچه‌های مسقف بیفتید که در هر گوشه و کنار آن یک وسیله‌ای قرار داده شده. اما بزرگ و پهن بودن پله‌ها در وسط خانه، نوعی نوآوری است و پلکان معلق بالای آنها نیز ذوق طراحش را نشان می‌دهند.

پله‌های بتنی با سیم‌های تودرتو پوشانده شده‌اند. رنگی که برای این کابل‌ها در نظر گرفته شده‌اند بسیار جالب است و زیبایی بیشتری به سادگی پلکان بخشیده است.

این پله عجیب و جالب که با پارچه پوشانده شده است، به هیچ کجا راه ندارد و بیشتر تزئینی است. اما طرح هنرمند آن برای در پارچه پیچیدن پله بسیار خلاقانه است.

در طراحی این کتابخانه از همه فضای مفید و غیر مفید خانه استفاده شده و حتی یک سانتی‌متر هم هدر نرفته است.

پله‌های پیچ‌وخو‌دار که از بالا شبیه توهم دیده می‌شوند در سال گذشته میلادی به عنوان یکی از بهترین طراحی‌های داخلی انتخاب شده است.

این پله‌ها از بالا شبیه گل و از کنار شبیه ستون فقرات خمیده هستند. می‌توان به آن لقب یکی از بهترین طراحی‌های پله را داد.
 

 

برگرفته از
پله‌ و خلاقیت
لینک کوتاه