راه‌اندازی اولین خودپرداز مجهز به فناوری تشخیص چهره

نویسنده:

۰۸:۵۳:۲۵

مدتی است که شرکت‌های مختلف به دنبال استفاده از فناوری تشخیص چهره در دستگاه‌های خودپرداز هستند؛ اما به نظر می‌رسد کشور چین برنده رقابت در این زمینه بوده و اولین نسخه کاملاً کاربردی از این نوع خودپردازها را برای عموم مردم ارائه کرده است. روز جمعه ۲۹ ماه مه، تیمی از محققان دانشگاهی و یک شرکت فناوری در چین یک دستگاه خودپرداز مجهز به فناوری تشخیص چهره معرفی کردند که احتمال برداشت غیرقانونی از حساب کاربران را کاهش خواهد داد.

طبق گزارش Xinhua، این دستگاه خودپرداز جدید که توسط تیمی از دانشگاه Tsinghua و شرکت Tzekwan Technology ساخته شده، مجهز به دوربین‌هایی است که تصاویری از چهره افراد را ثبت کرده و آن‌ها را با عکس شناسنامه آن‌ها مقایسه می‌کند تا هویت کاربران را تأیید کند. معیار این فناوری تشخیص چهره، علاوه بر کلمه عبور یا PIN موردنیاز برای دسترسی به مانده‌حساب با کارت، یک لایه اضافی از فرآیند شناسایی خواهد بود. همچنین این دستگاه خودپرداز با بانک‌ها و دفاتر پلیس محلی ارتباط خواهد داشت تا میزان امنیت بیشتری را فراهم آورد.

طبق گزارش South China Morning Post، این دستگاه‌ خودپرداز علاوه بر به کارگیری فناوری تشخیص چهره، اسکناس‌های تقلبی را شناسایی کرده و سرعت بالایی در کنترل و کار با اسکناس دارد. در حالی که فناوری خودپردازهای دیگر موجود در چین به صورت وارداتی است، این فناوری کاملاً داخلی و چینی است. همچنین این اولین دستگاه خودپردازی است که به طور مستقل در این کشور تولید شده است.

این دستگاه خودپرداز جدید که از فناوری بسیار بالایی برخوردار است، ظاهراً ارزهای مختلف را ۲۰ درصد دقیق‌تر از معمولی‌ترین دستگاه خودپرداز جهان شناسایی و تأیید می‌کند.
اگرچه این خودپرداز به عنوان اولین دستگاه خودپرداز جهان که به فناوری تشخیص چهره مجهز است، مطرح می‌شود؛ اما نمونه‌های آزمایشی چنین دستگاه‌های مختص دادوستد پول نقد طی چند سال اخیر توسط Hoyos Labs، Securityplus Federal Credit Union in Baltimore و Diebold به کار گرفته شده است.

 
برگرفته از
ATM
لینک کوتاه