ثبت عکس‌های خارق العاده از گل‌ها

نویسنده:

۱۲:۰۲:۳۱

عکاسی از گل ها و باغچه ها می تواند شما را در موقعیت های متفاوتی قرار دهد. صحنه را تا حد امکان ساده کنید تا بتوانید عکس را به خوبی ترکیب بندی نمایید و پس زمینه را در صورتی که نمی توانید زاویه مناسبی بیابید تغییر دهید. در این راهنمای ساده نکات ارزشمندی را در مورد عکاسی از باغچه فرا خواهید گرفت.

عکاسی از بهترین باغچه ها آسان است. آن ها طوری طراحی شده اند که از زوایایی خاص خوب به نظر برسند و علاوه بر آن در طول سال زیبایی بصری خود را حفظ کنند. اما در باغچه خود خانه خودتان، باید تلاش بیشتری را برای ثبت یک عکس خوب انجام دهید.

راز این کار در این است که سعی کنید تا حد امکان باغچه را ساده و مختصر تر کنید. مطمئنا در صورتیکه بخواهید از گل ها به صورتی که تمام باغچه در یک قاب منفرد قرار گیرد ، عکاسی کنید ، اشیای زیادی وجود دارد که توجه بیننده را از سوژه اصلی منحرف می کنند. در این زمان از سال ، که گیاهان تازه در حال رشد و نمو هستند ، بهترین کار عکاسی از گل های تنها و منفردست.

گذشته از این ها ، رنگ و شکل تک تک گل هاست که باعث می شود باغچه زیبا به نظر بیاید. با گل های با اندازه بزرگتر ، می توانید از فواصل نزدیکتر به جای آن که از زوم استفاده کنید ، به عکاسی بپردازید. اما اگر شما یک لنز ماکرو خریده باشید می توانید به اندازه کافی روی گیاهان و شکوفه های کوچکتر فوکوس کنید و تمام قاب را با آن ها پر کنید.

کلید موفقیت در این امر ، کنترل محیط و استفاده از تنظیمات صحیح دوربین برای ایجاد تصاویری تا حد ممکن واضح از گل هاست.

تنظیمات مناسب برای عکاسی از گل ها در فضاهای باز

1) مرتب کردن

بهترین گلی را که می توانید پیدا کنید ، برخی از گل ها نسبت به بقیه مناسب تر و زیباترند. یک پس زمینه و پیش زمینه خلوت و مرتب به حفظ فوکوس کمک می کنند و به همین دلیل کمی مرتب کردن باغچه برای نمونه برداشتن برگ های پاییزی از روی زمین می توانند به بهتر شدن عکس کمک قابل توجهی بکنند.

2) جلوگیری از وزش باد

حتی یک نسیم کوچک هم باعث جنباندن برگ ها و گیاهان می شود و باعث می شوند که ثبت عکس های واضح دشوار گردد. از ورقه ای سفید رنگ برای جلوگیری از وزش باد به سوژه استفاده کنید. این صفحه به عنوان بازتابنده هم عمل می کند و باعث بازتابش نور به نواحی تیره عکس می شود.

3) تنظمیات دوربین

از یک سه پایه برای قاب بندی عکس استفاده کنید و دوربین Canon SLR تان را در حالت Av قرار دهید. با استفاده از این حالت می توانید بدون نگرانی در مورد سرعت شاتر که دوربین آن را برای شما انتخاب می کند با خیالی راحت بتوانید به انتخاب گشودگی دیافراگم مناسب بپردازید.

خودتان پس زمینه ایجاد کنید.

اغلب اوقات هیچ راه ساده ای برا ی این که از مرتب بودن پس زمینه اطمینان حاصل کنید وجود ندارد. با هر زاویه دید و هر گشودگی دیافراگمی که شما انتخاب کنید ، هنوز هم چیزی وجود خواهد داشت که توجه بیننده را منحرف سازد.

یکی از راه حل های این مسئله ایجاد پس زمینه توسط خود شماست. ورقه ای بزرگ از کارت های رنگی می تواند در پشت شکوفه ها قرار داده شود تا پس زمینه ای مرتب و رنگارنگ داشته باشید. سایه هایی از سبز ، آبی یا خاکستری بهترین پس زمینه ها را ایجاد می کنند. اما باید مطمئن شوید که کارت ها را در فاصله مناسبی قرار داده اید.

ثبت عکس از گل های آشپزخانه !

برای کنترل کامل ترکیب بندی ، پس زمینه و نور پردازی معمولا در استودیوها به ثبت عکس از گل ها می پردازند. اما می توانید با چند ابزار محدود همان نتایج را در خانه هم کسب کنید. این تکنیک تنها برای عکاسی از برخی از گونه ها مناسب است. و بهتر است که از آن در یک روز بارانی یا بعد از ظهر ها استفاده نمایید.

برای این عکس ما از یک جعبه نوری استفاده کردیم که اغلب برای مرور اسلاید ها در روزهایی که هنوز عکاسی دیجیتال ابداع نشده بود استفاده می شد. این جعبه نور پس زمینه ای برای برگ ها و گلبرگ ها فراهم می کند و یک پس زمینه سفید عالی هم برای عکس ایجاد می نماید.

از فلاش Canon Speedlite 580EX برای بهتر شدن نوردهی از فاصله دور استفاده شده است. استفاده از نوردهی 1/2 ثانیه و گشودگی دیافراگم f/22 و همین طور سه پایه منجر به عکس واضحی از این گل رز شده است.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه