ابزار سنگی ۳.۳ میلیون ساله رکورد ثبت شده توسط باستان‌شناسان را تغییر داد

نویسنده:

۱۰:۱۲:۲۲

این ابزارها دارای قدمت ۳.۳ میلیون ساله هستند که ۷۰۰۰۰۰ سال قدیمی‌تر از ابزارهای سنگی هستند که قبلاً به عنوان قدیمی‌ترین نگه داشته می‌شدند. این کشف اخیر به طور تصادفی در ساحل غربی دریاچه‌ی تورکانا در کنیای شمالی رخ داد.
 
باستان‌شناسان در حالی که بستر رودخانه‌ی نادرستی را تعقیب کرده بودند، در مسیر اشتباهی افتادند. در این حال که به دنبال یافتن راه برگشت بودند، یک عضو از قبیله‌ی محلی به نام «لوکرسام» را ملاقات کردند که به آنان کمک کرد محل ابزارها را بیابند.
 
دکتر «سونیا هارمند» از دانشگاه «استونی بروک» که تیم را هدایت می‌کند، در یک کنفرانس خبری چنین توضیح داد که یافته‌ها نشان می‌دهد که مردمی متعلق به این دوره‌ی زمانی، به طور عمدی سنگ‌ها را می‌تراشیدند. منظور از تراشیدن سنگها، ضربه زدن به سنگ‌ها و جدا کردن تکه‌هایی از آنها برای شکل دادن ابزارهای تیز است.

 

این ابزارها از آنجایی که ۷۰۰۰۰۰ سال بعد ساخته شده بودند بسیار بزرگتر بود و تکنیک‌هایی که برای ساخت آنها به کار رفته بود ابتدایی‌تر بود؛ که در علائم ناشی از ضرباتی که زده شده بود قابل تشخیص بود. ابزارهای جدیدتر در سال ۱۹۳۰ در تانزانیا یافت شده بود.

 
برگرفته از
ابزار سنگی
لینک کوتاه
برچسب ها