با لپ‌تاپ‌های جدید توشیبا آشنا شوید

نویسنده:

۰۹:۰۰:۴۱

Cortana یکی از قابلیت‌های مهم ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود. شرکت توشیبا اهمیت این قابلیت را درک کرده و در سری جدید لپ‌تاپ‌های Satellite خود، دکمه‌ای مختص Cortana طراحی کرده است. این دکمه که دکمه‌ای مختص جستجو محسوب می‌شود که مستقیماً با فناوری تشخیص صدای Cortana ارتباط برقرار می‌کند، بالای ردیف اعداد کیبوردهای لپ‌تاپ‌های جدید سری C، سری L، سری S، Fusion و Radius قرار دارد که طی ماه جاری ارائه می‌شوند. این دکمه همان کاری را انجام می‌دهد که کلید میانبر استاندارد Windows-C در ویندوز ۱۰ انجام می‌دهد؛ به عبرات دیگر Cortana را فعال می‌کند. همه این لپ‌تاپ‌ها دارای دو سری میکروفون هستند که قابلیت‌های تشخیص صدای Cortana را افزایش داده و تماس‌های صوتی و ویدئویی را که از طریق لپ‌تاپ‌ها انجام می‌شوند، بهبود می‌بخشند.

همه این لپ‌تاپ‌ها با ویندوز ۸٫۱ ارائه خواهند شد؛ اما می‌توانند به مدت یک سال به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ ارتقاء یابند. ویندوز ۱۰ قرار است روز ۲۹ ماه جولای عرضه شود. لپ‌تاپ‌های Radius که مختص شرکت Best Buy است، دارای کیبوردهایی است که پشتشان نور وجود دارد. همچنین لپ‌تاپ‌های قابل‌تبدیل به تبلت نیز از ویژگی Continuum ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کنند که به صورت خودکار سیستم‌عامل لپ‌تاپ را به سیستم‌عامل تبلت و بالعکس تغییر می‌دهد. تغییر سیستم‌عامل زمانی صورت می‌گیرد که لپ‌تاپ به شکل تبلت درمی‌آید یا بالعکس. قیمت لپ‌تاپ Radius 14 از ۵۸۴ دلار شروع می‌شود. این در حالی است که قیمت لپ‌تاپ Radius 15 که می‌توان با صفحه‌نمایشی با کیفیت 4K سفارش داد، از ۸۴۲ دلار آغاز می‌گردد.

قیمت لپ‌تاپ‌های دیگر توشیبا که روز ۱۸ ژوئن معرفی شدند، از حدود ۳۹۴ دلار شروع می‌شود و تا ۷۱۹ دلار ادامه دارد. این لپ‌تاپ‌ها را می‌توان با پردازشگرهای AMD یا اینتل سفارش داد. این لپ‌تاپ‌ها قرار است روز ۲۱ ماه ژوئن ارائه شوند.

 

برگرفته از
Toshiba
لینک کوتاه

دیدگاه