مدیریت بهینه مصرف شارژ باطری با Battery Doctor

نویسنده:

۱۱:۴۱:۱۴

Battery Doctor ضمن رایگان بودن یکی از بهترین آنها است. شاید بتوان دانلود بالای 150 میلیون و کاهش مصرف شارژ باطری تا 50 درصد را دلیلی بر این ادعا دانست.
 
البته این برنامه جزء برنامه هایی نیست که به صورت خودکار بتواند پروسه های در حال اجرا را متوقف کند، ولی امکان دیدن و توقف پروسه ها و برنامه هایی با مصرف بالای شارژ باطری به صورت دستی در آن ممکن است. به محض اتمام نصب برنامه، یک آیکن باطری روی صفحه آغازین گوشی شما قرار خواهد گرفت که علاوه بر نمایش آمار مربوط به میزان شارژ باطری، راهی میانبر برای دسترسی به تنظیمات مربوط به باطری نیز به شمار می آید. بنابراین دیگر نیازی نیست برای تغییر تنظیمات باطری به صفحه تنظیمات گوشی تان مراجعه کنید. علاوه بر این امکان تغییر برخی تنظیمات مربوط به خود گوشی همچون میزان روشنایی صفحه نمایشگر که به شدت شارژ باطری را کاهش میدهند نیز از همین آیکن وجود دارد.
 
Battery Doctor میتواند پیش بینی کند در شرایط مختلفی همچون انجام بازی ها، استفاده از وای فای، و … چقدر زمان تا اتمام کامل شارژ باطری باقی مانده و بدین ترتیب میتواند کاربر را در زمان بندی فعالیت های مختلف خود در شرایطی که امکان شارژ باطری وجود ندارد یاری دهد. همچنین برنامه مانند بسیاری از برنامه های دیگر در این زمینه مقدار زمان باقی مانده برای شارژ کامل باطری و دمای باطری را نیز میتواند به شما نشان دهد. از قابلیت های جالب این برنامه میتوان به داشتن حالت های مختلفی برای صرفه جویی در مصرف شارژ باطری همچون حالت کلاس، کار و خواب اشاره کرد که در هر کدام از این حالت ها با توجه به میزان استفاده کاربر از گوشی برخی از تنظیمات آن غیرفعال شده و تا حدودی در مصرف شارژ باطری صرفه جویی خواهد شد. علاوه بر این برنامه دارای حالتی به نام حالت صرفه جویی است که مصرف شارژ باطری را به حداقل کاهش میدهد. در این حالت تمام قابلیت های گوشی غیرفعال میشوند و فقط قابلیت های برقراری تماس تلفنی و ارسال و دریافت پیامک فعال باقی میمانند. حالت مذکور در موارد اضطراری که شارژ گوشی بسیار کم است و فقط نیاز دارید گوشی برای مدت زمان بیشتری روشن بماند کاربرد دارد.
 
از دیگر قابلیت های برنامه میتوان به اعلان دهی هنگام شارژ کامل، راهنمایی بهتر کاربر برای شارژ باطری، فعال یا غیرفعال کردن بلوتوث و وای فای از همان آیکن باطری تنها با یک لمس، نمایش میزان شارژ باطری بر اساس درصد، امکان توقف برنامه ها حتی زمانی که صفحه نمایشگر گوشی خاموش است، داشتن رابط کاربری ساده و امکان مدیریت مصرف شارژ باطری توسط پردازشگر گوشی البته در گوشی هایی که دسترسی به پوشه های سیستمی (روت) در آنها فراهم شده است، اشاره کرد.
 
اگر تا به حال از برنامه های مدیریت مصرف شارژ باطری استفاده نکرده اید ما این برنامه را به شما پیشنهاد میکنیم. حتی اگر تجربه استفاده از این نوع برنامه ها را نیز داشته باشید، از نصب این برنامه پشیمان نخواهید شد.

 
برگرفته از
Battery Doctor
لینک کوتاه

دیدگاه