اقدام هوشمندانه سامسونگ برای افزایش ایمنی جاده‌ها

نویسنده:

۱۲:۱۷:۱۵

شرکت سامسونگ قصد دارد روی در عقب کامیون‌های خود، صفحه‌نمایش‌های بزرگی نصب کند که وضعیت جاده را به راننده اتومبیل پشت کامیون نشان می‌دهد.
این ایده سامسونگ بر روی افزایش ایمنی جاده، به ویژه جاده‌های دوطرفه‌ای که رانندگان عجول به هنگام سبقت از کامیون دچار سانحه می‌شوند، متمرکز است.
این فناوری از یک دوربین بی‌سیم در قسمت جلوی کامیون بهره می‌برد که تصویر زنده جاده را به صفحه‌نمایش بزرگی که پشت در عقب کامیون نصب شده، انتقال می‌دهد. البته این صفحه‌نمایش‌ها محصول شرکت سامسونگ هستند.

این مجموعه دوربین و صفحه‌نمایش به رانندگانی که پشت سر کامیون قرار دارند، اجازه می‌دهد ببینند در جهت مخالف جاده چه اتومبیل‌هایی وجود دارد. بدین طریق این رانندگان می‌توانند در زمان مناسب تصمیم گرفته و از کامیون سبقت بگیرند.

شرکت سامسونگ تأکید دارد این سیستم به کاهش تصادفاتی که در اثر ترمز ناگاهانی و حرکات نامنظم وسایل نقلیه دیگر به وجود می‌آید، کمک می‌کند.
این کامیون‌ها که Safety Truck نام دارند، در حال حاضر تنها یک طرح کانسپتی هستند؛ اما این ایده کاملاً به واقعیت نزدیک است. همچنین، شرکت سامسونگ ظاهراً در مورد اجرای این سیستم روی کامیون‌ها جدی است؛ زیرا اظهار داشته در حال حاضر با چند سازمان مرتبط صحبت کرده تا تست‌های موردنیاز را برای اخذ تأیید سازمان‌های دولتی انجام دهند.

ویدئوی که می‌بینید یکی از این کامیون‌ها را در کشور آرژانتین نشان می‌دهد. در این کشور هر ساعت به طور میانگین یک نفر جان خود را در اثر تصادفات رانندگی از دست می‌دهد.

البته احتمالاً ایمنی جاده‌ها با به‌کارگیری اتومبیل‌های خودران و فناوری ارتباط وسایل نقلیه با یکدیگر به میزان چشمگیری بهبود خواهد یافت. با این حال، تا زمان به‌کارگیری این فناوری‌ها در زندگی روزمره، شرکت سامسونگ مصمم است فناوری‌هایی را به نمایش بگذارد که می‌توان در حال حاضر برای افزایش ایمنی جاده به کار گرفت.

 
 
برگرفته از
افزایش ایمنی جاده‌ها
لینک کوتاه

دیدگاه