برخی خودروسازان به همایش صنعت خودرو در ایران نرسیدند

نویسنده:

۱۰:۰۳:۴۶


به گزارش قدس آنلاین ساسان قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بسیاری از خودروسازان اروپایی و آسیایی بعد از توافقنامه ژنو و رفع تحریم صنعت خودرو برای حضور در ایران ابراز تمایل کردند اما در فرصت محدود حدودا 10 روزه زمان لازم برای تهیه ویزا و فراهم کردن مقدمات وجود نداشت.


وی با بیان این‌که برخی از این خودروسازان از هم‌اکنون از حضور خود در همایش بعدی در سال آینده خبر داده‌اند، خاطرنشان کرد: از نظر زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های تولید، ایران جزو 10 کشور برتر صنعت خودروی جهان بوده و جذابیت‌های زیادی برای شرکت‌های خارجی دارد.


دبیر همایش بین‌المللی صنعت خودرو ادامه داد: در همایش اخیر حضور شرکت‌هایی از دیگر کشورها از جمله ایتالیا و چین، به دو خودروساز فرانسوی نشان داد که اگر دیر بجنبند بازار خودروی ایران را از دست خواهند داد.


وی افزود: دست ایران در مذاکره با خودروسازان خارجی خالی نبوده و وجود پایگاه‌های وسیع تولید خودرو، زنجیره تامین گسترده و بازارهای منطقه‌ای یک امتیاز برای صنعت خودروی ایران است.


قربانی تصریح کرد: دو خودروساز فرانسوی پژو و رنو تحت تاثیر استقبال جهان از صنعت خودروی ایران قرار گرفتند و مطمئنا سعی خواهند کرد روابط خود با ایران را بهبود بخشند.

برگرفته از
همایش صنعت خودرو
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه