تکنولوژی جدید سامسونگ برای دوبرابر کردن شارژ باتری موبایل

نویسنده:

۱۰:۴۷:۵۲

دانشمندان مرکز تحقیقات سامسونگ، تکنولوژی تازه‌ای را در زمینه باتری‌های لیتیوم-یون ابداع کرده اند که قرار است عمر شارژ بسیار بیشتری را به آنها ببخشد. آنها در باتری تازه‌شان قرار است از آنود سیلیکونی استفاده کنند و می‌گویند اینگونه ظرفیت ذخیره‌سازی باتری افزایش چشمگیری خواهد داشت. همچنین استفاده از لایه‌های گرافن قرار است بهبود عمده‌ای در عمر باتری و ظرفیت شارژ آن پدید آورد.
 
در آزمایشات انجام شده باتری‌های تازه موفق شده‌اند ۱.۵ تا ۱.۸ برابر شارژ بیشتری را در خود نگه دارند. این بدان معنی است که اگر تا کنون باتری اسمارت‌فون‌تان با هر بار شارژ شما را تا ۱۲ ساعت همراهی می‌کرده است؛ از نظر تئوری با باتری جدید می‌تواند تا ۲۱ ساعت در کنار شما باقی بماند. 
 
البته قرار نیست به این زودی‌ها روی چنین ارتقائی حساب باز کنید و دلتان را برای گلسی اس ۷ با باتری قدرتمند دوبرابری صابون نزنید. زیرا  این پروژه هنوز در مرحله تحقیقات است و ممکن است برای گذار از مرحله اکتشاف به محصول واقعی، سامسونگ به چند سال زمان نیاز داشته باشد.  
 
اگر همه چیز به خوبی پیش رود، دیگر برای عمر باتری بیشتر نیاز نیست شرکتهای موبایل ساز از باتری‌های بزرگتر و سنگین‌تری بهره ببرند. حتی علاوه بر دنیای موبایل، این تکنولوژی می تواند در دنیای ماشین‌های الکتریکی هم تحولی ایجاد کرده و شکاف میان آنها با رقبای گاز و بنزین سوزشان را کاهش دهد.
 

 

برگرفته از
شارژ باتری
لینک کوتاه