تجهیز نسخه آینده Apple Maps به قابلیتی کاربردی که گوگل مپز هم فاقد آن است

نویسنده:

۰۷:۱۶:۴۹

اگر چه اپل از زمان استقلال از گوگل مپز و عرضه نقشه ویژه خود با نام Apple Maps تا کنون درگیر مشکلات فراوانی بوده و حتی گاهی کاربران بیچاره به وسط بیابان راهنمایی کرده است. اما با تلاش فراوان تیم نقشه اپل به نظر میرسد این اپلیکیشن و سرویس روز به روز بهتر میشود و اکنون به مرحلهای رسیده که امکاناتی بیشتر از گوگل مپز را عرضه میکند. هرچند که هنوز از نظر دقت و فراگیری به پای نقشه گوگل نرسیده است.
 
اپل قصد دارد در iOS 9 این مشکل را به شکل جذابی حل کند و تا حد ممکن مسیرها و خروجیها را به محلهای حمل و نقل عمومی روی نقشه اپل مپز اضافه کند.  اینگونه علاوه بر مسیر یابی در ایستگاههای قطار یا فرودگاهها و فروشگاه های بسیار بزرگ، در مکانهایی چون مترو هم میتوانید بهترین خروجی را به نسبت مسیر بعدیتان بیابید. 
 
برای مثال هنگامی که در واگن جلو نشستهاید و در ایستگاه از قطار پیاده میشوید، با توجه به مسیری که قرار است بروید، ممکن است اپل مپز به شما پیشنهاد کند به جای نزدیکترین در خروجی، از خروجی وسط سالن یا واقع در سمت مخالف ایستگاه بیرون بروید.
 
گوگل مپز تا به اینجا راهنمای جامع و عالی در خصوص حملو نقل عمومی عرضه کرده است. اما هنوز این قابلیت ویژه را درون آن نمییابید. البته طبق مسیریابیش به شما میگوید که از کدام سمت باید بروید و برخی اوقات روی دکمه کوچک آبی نشان دهنده مکان، با فلش کوچکی شما را راهنمایی میکند. اما هنوز قادر نیست که دقت خروجی مورد نظر را هم برایتان تعیین کند.
 
این تنها یکی از دهها قابلیت بهبود یافتهای است که  قرار است زمان عرضه iOS 9 به اپل مپز افزوده شود. از دیگر امکانات نقشه جدید اپل میتوان به اتصال کاملتر دستیار صوتی سیری به اپل مپز اشاره کرد.  اینگونه شما قادر هستید در هر زمانی بدون تایپ کردن، نزدیکترین مسیر و خروجی را به سمت مقصد پیدا کنید.
 
در زمان عرضه اپل مپز، طی فاز اول قابلیت تعیین مسیر در حمل و نقل عمومی برای شیکاگو، بالتیمور، برلین، لندن، مکزیکو سیتی، نیویورک، فیلادلفیا، سان فرانسیسکو، تورنتو و واشنگتن دیسی عرضه خواهد شد.

 

 

برگرفته از
Apple Maps
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “تجهیز نسخه آینده Apple Maps به قابلیتی کاربردی که گوگل مپز هم فاقد آن است”
  1. بازتاب: Maillot PSG