اگر کمد ندارید از این ایده‌ها استفاده کنید

نویسنده:

۱۲:۰۵:۰۱

اگر اتاق خواب شما جای کافی ندارد، می‌توانید رگال لباس را در گوشه‌ای از اتاق خواب قرار دهید. به این ترتیب، یک فاصله‌ای هم میان اتاق خواب و اتاق نشیمن ایجاد کرده‌اید.
یک گوشه از اتاق یا حتی فضای هال را به محلی برای قرار دادن کفش و کیف و آویزان کردن لباس‌ها اختصاص دهید. اما برای اینکه اتاق به هم ریخته دیده نشود، بهتر است به روشی خلاقانه و هنری این کار را انجام دهید. مثلا یک رگال با لوله‌های مسی تهیه کنید و لباس‌ها را به ترتیب قد از چوب رختی و سپس از رگال آویزان کنید. در زیر آن نیز می‌توانید قالیچه‌های کوچکی پهن کنید تا تفکیک آن از بقیه فضا را مشخص کند.
جالب است بدانید از کفش‌های خود می‌توانید به عنوان وسیله تزئینی در خانه استفاده کنید. وقتی فضای کافی برای قرار دادن کفش‌ها ندارید، آنها را روی تاقچه‌های دیواری در نزدیکی ورودی خانه بچینید تا با یک تیر دو نشان زده باشید؛ هم به طور مرتب در جای مشخص باشند و هم تغییری در دکور خانه ایجاد کرده باشید.
از شبه کمدها استفاده کنید. منظورمان دقیقا چیزی است که در عکس مشاهده می‌کنید، یک چهارچوب زیبا با فرم ویژه که می‌تواند نقش کمد و انبار لباس‌ها را داشته باشد. فقط از آنجا که باز است و در ندارد، داخل کمد باید همیشه مرتب باشد.
یک روش بسیار منظم دیگری که می‌توانید در اتاق‌های کوچک اعمال کنید، استفاده از پرده سراسری است. در قسمت پشت تخت، به اندازه عرض مورد نیاز به سقف میله پرده بزنید و پرده‌ای ضخیم با رنگ متناسب با دکور اتاق، انتخاب و آن را نصب کنید. پشت این فضا را  می‌توانید قفسه‌بندی کنید. یا از رگال‌های بلند بهره بگیرید.
باز هم پیشنهاد ما استفاده از فضای عمودی اتاق‌ها است. اگر جای کافی برای نصب کمددیواری ندارید، از یک دیوار به عنوان انبار لباس، کیف و کفش استفاده کنید. به این ترتیب که، یک رگال برای لباس‌ها قرار دهید و در بالای آن، در نزدیکی سقف، یک تاقچه نصب کنید. روی تاقچه سبدهای حصیری زیبا و جادار بگذارید تا همه وسایل اضافه درون آنها جا شود. از فضای زیر رگال هم می‌توانید به عنوان جاکفشی بهره بگیرید.
گوشه کنج و بی استفاده اتاق را به کمد تبدیل کنید. به این ترتیب که میله‌ای برای آویزان کردن لباس‌ها روی دیوار نصب کنید. سپس در قسمت زیر آن کشو کار بگذارید. در اطراف این فضا نیز، چوب‌رختی بزنید.
کمد که نباید شکل ثابتی داشته باشد. می‌توانید از ایده‌های خلاقانه و نو استفاده کنید. هر طرحی در ذهن دارید را بسازید و در گوشه اتاق استفاده کنید. مثلا در این تصویر، کمد چرج‌دار ساخته شده تا راحت در اطراف خانه حرکت داده شود. هم جای آویزان کردن لباس دارد و هم جای کیف و کفش. کاملا هم جمع‌وجور است و فضای زیادی اشغال نمی‌کند.
 
برگرفته از
خلاقیت
لینک کوتاه