ساخت هاوربورد توسط لکسوس

نویسنده:

۰۳:۰۳:۴۵

این هاوربورد در یک ویدئوی کوتاه از کمپین تبلیغاتی شرکت لکسوس که Amazing in Motion نام دارد، نشان داده شده و طبق گفته این شرکت، در بارسلون مورد آزمایش قرار گرفته است. این هاوربورد یکی از ۴ پروژه‌ای است که به عنوان بخشی از این کمپین معرفی خواهند شد.

این بورد از خیزش مغناطیسی با استفاده از ابرهادی‌های نیتروژن مایع خنک شده و آهنرباهای دائمی بهره می‌برد تا حرکت کند. نیتروژن مایع احتمالاً منبع دودی است که در ویدئو می‌بینید.
خیزش مغناطیسی تحت شرایط خاصی در برخی از قطارهای فوق‌سریع به کار رفته است. این فرآیند از نیروهای مغناطیسی مخالف استفاده می‌کند تا وسیله نقلیه‌ را از یک سطح دور کند و آن را به پرواز دربیاورد.

این سیستم واقعی به قطارها اجازه می‌دهد بسیار راحت‌تر از زمانی که روی ریل‌های استیل حرکت می‌کنند، به سرعت‌های بالا دست یابند. با این حال از آنجا که اسلاید به آهنرباهایی روی سطح موردنظر نیاز دارد تا کار کند، نمی‌توان آن را در همه جا مورد استفاده قرار داد.


 
آهنرباهایی که در بتن پارک اسکیت موردنظر لکسوس به کار رفته است، ظاهراً به این هاوربورد کمک می‌کنند تا کار کند. به همین دلیل این هاوربورد زیاد در ویدئو حرکت نمی‌کند.
شرکت لکسوس برای این که بتواند این فرصت را مورد بهره‌برداری قرار دهد، از برخی بخش‌های طراحی اتومبیل‌هایش در این هاوربورد استفاده کرده است. این هاوربورد از همان گریل نرده‌ای برخوردار است که به علامت تجاری لکسوس تبدیل شده است. همچنین از تزئینات بامبویی که در برخی از اتومبیل‌های لکسوس وجود دارد، در این هاوربورد نیز استفاده شده است.
طبق گفته این شرکت، این هاوربورد تنها یک نمونه آزمایشی است و به فروش نخواهد رسید.


برگرفته از
هاوربورد
لینک کوتاه

دیدگاه