مذاکرات احتمالی اپل و سامسونگ؛ برنامه اپل برای افزایش حافظه داخلی نسل‌های بعدی آیفون

نویسنده:

۰۲:۰۵:۲۴

 
پس از جنگ و دعواهای حقوقی اپل و سامسونگ در راهروهای دادگاه، در حال حاضر حافظه داخلی آیفونها توسط توشیبا، اس‌کی هینکس و سن‌دیسک تامین می‌شود. این گزارش همچنین حاکی از آن است که اپل به دنبال افزایش حجم حافظه داخلی آیفونهای آینده است.
 
در حال حاضر آیفون ۶ و ۶ پلاس با ظرفیتهای ۱۶، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت عرضه می‌گردد. اما گزارش امروز تایمز کره حاکی از آن است که اپل قص دارد آیفون ۱۲۸ گیگابایتی را به یک مدل میانه تبدیل کند و از سوی دیگر مدل ۱۶ گیگابایتی را کلا کنار گذاشته و نمونه ۳۲ گیگابایتی حداقل حافظه داخلی آیفونها باشد. البته این گزارش به جزئیات این طرح و حداکثر حافظه مد نظر اپل اشاره‌ای نکرده است.
 
مدتی است که سامسونگ و اپل بر سر قیمتها و شیوه فروش حافظه‌های داخلی مشغول مذاکره‌اند و سامسونگ هم پیشنهاداتی در زمینه طول عمر و ثبات کارایی این محصول عرضه کرده است. این گزارش اشاره می‌کند که در کنار بهانه جویی به دلیل مشکلات حقوقی میان این دو شرکت، دلیل اصلی که سامسونگ بازار حافظه داخلی آیفون را از دست داد، عدم تفاهم دو شرکت بر سر قیمت بوده است.
 
چندی پیش هم شنیده شد که سامسونگ با اپل بر سر تولید چیپ A9 ویژه نسل بعدی آیفون به توافق رسیده است. پس از آنکه اعتماد متقابل و در نتیجه رابطه کاری دو شرکت به دلیل پرونده‌های حقوقی کمرنگ شد، اپل  به سراغ TSMC چین رفته و این کارخانه را به مرکز اصلی تولید چیپ‌های سری A خود تبدیل ساخت.
 
البته احتمالا این توافقها برای نسل آینده آیفون چندان کارآمد نباشند، زیرا همانطور که در فوت و فن خواندید، اپل تولید آیفون نسل بعدی (احتمالا ۶ اس یا ۷) را چندی است که آغاز کرده و تلاش می‌کند تا پایان ماه آینده میلادی آن را روانه بازار سازد. البته در این میان باید توجه داشت که نشریه تایمز کره هم منبع دقیقی درباره اخبار اپل به شمار نمی‌رود و گاهی اخبار نادرستی درباره روابط اپل و سامسونگ منتشر نموده است.
 
علی رغم شنیده ها درباره حذف مدل ۱۶ گیگابایتی از محصولات اپل، تقریبا یک ماه پیش فیل شیلر، مدیرارشد بازاریابی اپل طی مصاحبه‌ای توضیح داده بود که اپل معتقد است فضای ابری به خوبی می تواند از پس جبران فضای ذخیره سازی کم در مدلهای پایین آیفون برآید.
 

 

برگرفته از
افزایش حافظه
لینک کوتاه

دیدگاه