اپلیکیشن و کیبورد‌های هوشمند آموزش پیانو

نویسنده:

۰۱:۳۲:۴۵

این شرکت که The One نام دارد، یک کمپین در سایت Indiegogo راه‌اندازی کرده است تا کیبوردهایی هوشمند پیانو را در آمریکا نیز ارائه دهد. اولین کیبورد این شرکت که The One Smart Piano نام دارد، یک پیانوی دیجیتالی است که ۸۸ کلید سنگین دارد. کیبورد دوم با نام The One Light Keyboard یک کیبورد ۶۱ کلیدی MIDI است. هر دو کیبورد مستقیماً با آیفون یا آیپد ادغام می‌شوند تا آهنگ‌ها و درس‌های موسیقی را از طریق یک اپلیکیشن رایگان به شما آموزش دهند. این اپلیکیشن دارای درس‌های خاصی است؛ اما به شما اجازه می‌دهد بازی‌های آموزشی بازی کنید و نت‌های موسیقی را به صورت رایگان یا پولی دانلود نمایید.

هر دو کیبورد این شرکت با استفاده از یک سری کلید چراغ‌دار به شما پیانو یاد می‌دهند. با این حال بحث‌های زیادی بر سر مؤثر بودن این کیبوردها در روند آموزش مطرح شده‌ است. شرکت The One ایده ساخت این کیبوردها را کمی پیشرفته‌تر کرده است. این کیبوردها علاوه بر اجرای آهنگ‌ها، می‌توانند در هر نت متوقف شوند و منتظر بمانند تا شما نت را درست بنوازید. همچنین این کیبوردها می‌توانند نتی که قرار است بنوازید را به صورت همزمان روی کیبورد و روی آیپد برجسته کنند. در واقع در نهایت یاد می‌گیرید که کلید موردنظر را با نت نوشته‌شده هماهنگ کنید. در نتیجه نه تنها نوشته‌های روی صفحه نت‌های آهنگ، بلکه حرکاتی که باید در طول آهنگ انجام دهید نیز، درک می‌کنید. یک نوازنده باتجربه پیانو که مدت کوتاهی از The One Light Keyboard استفاده کرده بود، اظهار داشت این دستگاه یک بار یک کلید را به اشتباه روشن کرده است. این موضوع ممکن است برای افراد مبتدی که از این اشتباه مطلع نیستند، مشکل‌ساز شود. مشخص نیست که این اشتباه به دلیل نت‌های آن آهنگ خاص ایجاد شده یا در خود پیانو مشکلی وجود داشته است.

طبق گفته شرکت The One، این شرکت از سال گذشته تاکنون، بیش از ۷۰۰٬۰۰۰ دستگاه Smart Piano در چین به فروش رسانده است. این پروژه اولین تلاش شرکت برای توسعه و ورود به منطقه‌ای جدید محسوب می‌شود. هر دو کیبورد در حال حاضر در مرحله تولید انبوه قرار دارند. به همین دلیل احتمالاً ریسک این پروژه که از طریق سرمایه‌گذاری جمعی اجرا خواهد شد، کمتر است. شرکت The One می‌گوید دلیل به‌کارگیری رویکرد سرمایه‌گذاری جمعی به جای فروش مستقیم، این است که این شرکت می‌تواند تعداد بسیار زیادی از این کیبوردها را ارائه دهد و هزینه کمتری صرف کند. وزن دستگاه The Smart Piano حدود ۱۱۵ پوند است، مطمئناً کیبورد Light Keyboard بسیار سبک‌تر است. این محصولات در حالت عادی با قیمت ۱٬۴۹۹ و ۲۹۹ دلار به فروش می‌رسند؛ اما در مدت کمپین با قیمت ۷۹۹ و ۱۹۹ دلار ارائه می‌شوند.

 

برگرفته از
آموزش پیانو
لینک کوتاه