نگاهی اجمالی به قابلیتهای هدست واقعیت مجازی Vive VR اچ‌تی‌سی

نویسنده:

۱۰:۲۵:۲۹

 
کنفرانس کامیک سان دیگو اولین مقصد این کامیون HTC بوده و از این موقعیت برای نمایش آخرین مدل هدست واقعیت مجازی Vive VR بهره برده است.  مدل به نمایش درآمده همان دستگاهی است که اکنون اچ‌تی‌سی در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است. این هدست به امکاناتی همچون کنترلرهای بیسیم نیز مجهز شده. مدل پیشین هدست اچ‌تی‌سی که در ماه مارس راهی بازار شد، از دسته کنترل سیمی بهره می‌برد که باید دائما به Vive VR متصل باشند. 
 
به جز این، Vive چندان تغییری نداشته است. این محصول همچنان مجموعه‌ای از هدست، دو دسته کنترل و یک جفت دنبال کننده و ردیاب لیزری است.  ردیاب لیزری به کاربر Vive VR اجازه می‌دهد در فضای بسته ۳ در ۳ متری به راحتی و بدون برخورد با موانع، در فضای مجازی به گشت و گذار بپردازد. اگرچه اینگونه شما نمی توانید فاصله خیلی دور را با آن تجربه کنید، اما وایو به شما امکان تجربه موقعیت‌هایی را می‌دهد که با دیگر هدستهای واقعیت مجازی، همچون Oculus Rift قابل مقایسه نیستند. برای مثال Oculus Rift نیاز دارد که شما مدت زمان بیشتری در یک جهت حرکت کنید تا به تجربه مشابهی دست یابید.  با عرضه کنترلرهای بیسیم هم، از این پس سرو گردن شما آزادی بیشتری برای حرکت خواهد داشت و با دردسر کمتری می‌توانید تجربه بهتری از واقعیت مجازی داشته باشد. هنگامی که با این هدست برای اولین بار خودتان را در لبه پرتگاه احساس کنید و حس واقعی سقوط را تجربه نمایید، آنگاه می‌توانید قدرت بینهایت حرکت در جهان واقعیت مجازی را درک کنید.
 
آنچه HTC در کامیون سیار خود به نمایش گذارده، چیزی بیش از تجربه بازی با هدست واقعیت مجازی است. زیرا شما می‌توانید در کنار تجربه واقعیت مجازی، با برخی کارکردهای آن در جهان واقعی هم آشنا شوید. تنها هدست Vive VR می‌تواند تجربه نقاشی سه بعدی را در اختیارتان بگذارد و خلاقیت ابداع یک اثر فانتزی را در شما بیدار کند. 
 
یکی دیگر از دموهای این هدست، فیلم کوتاه تعاملی است که با همکاری شرکت Valve خلق شده و نشان می‌دهد که چگونه هدست Vive VR می‌تواند در داستان‌گویی و آموزش هم موفق باشد. یکی دیگر از جنبه‌های جذاب و پرطرفدار این مجموعه دمو، قسمتی است که قابلیت استفاده از واقعیت مجازی در آموزش مشاغل را به نمایش می‌گذارد.  یکی از بازی‌های ساده هدست اچ‌تی‌سی، شما را در نقش یک سرآشپز به تصویر می‌کشد که باید از پس کار در یک آشپزخانه گرم، شلوغ و پرمشغله بر بیایید. 
 
شرکت کنندگان در این دمو معتقدند که هدست اچ‌تی‌سی یکی از آن تجربه‌های بسیار سرگرم‌کننده‌ای است که می‌تواند به بهترین کارآموزی زندگی‌تان تبدیل شود. به خصوص برای کسانی که هنوز در دام بازی‌های ویدیویی نیفتاده‌اند، می‌تواند یک غافلگیری جذاب و بزرگ باشد  و تجربه لذت از یک دنیای گرافیکی سه بعدی عظیم را برای‌شان فراهم آورد. 
  

 

 
 

برگرفته از
HTC Vive VR
لینک کوتاه

دیدگاه