ارائه یک گوشی نکسوس توسط گوگل و هوآوی

نویسنده:

۱۰:۳۲:۵۵

طبق گزارش سایت The Information، شرکت هوآوی برای تولید این گوشی آماده‌به‌کار شده که گفته می‌شود قرار است در پاییز ارائه شود. این اولین باری نیست که احتمال این خبر به گوش ما رسیده است؛ سایت IBT ماه گذشته با نقل‌قول از یکی از کارمندان شرکت هوآوی در شعبه‌ای در انگلیس گفت که گوشی هوآوی نکسوس (Huawei Nexus) به زودی ارائه می‌شود. این در حالی است که سایت Android Police در ماه مه یک شایعه منتشر کرد که ادعا می‌کرد طی سال جاری دو مدل گوشی نکسوس ارائه خواهد شد؛ یک گوشی ۵٫۷ اینچی از شرکت هوآوی و یک گوشی ۵٫۲ اینچی از شرکت ال‌جی.

رابطه بین گوگل و هوآوی می‌تواند علاوه بر همکاری در زمینه تولید گوشی، مزایای دیگری نیز برای هر دو شرکت به همراه داشته باشد. طبق گزارش سایت The Information، مذاکرات در زمینه کمک شرکت هوآوی به گوگل برای راه‌اندازی یک فروشگاه اپلیکیشن دستگاه‌های همراه در چین ادامه دارد. در کشور چین، قوانین دولتی شرکت گوگل را از نظر انجام فعالیت‌های تجاری محدود کرده است.
طبق گزارش‌های منتشرشده، گوگل نیز به بازاریابی دستگاه‌های آینده هوآوی مانند هوآوی واچ (Huawei Watch) در غرب کمک خواهد کرد. همچنین گفته می‌شود این شرکت قصد دارد ساعت هوشمند خود را با آیفون نیز سازگار نماید. اوایل سال جاری خبری منتشر شده بود که ادعا می‌کرد گوگل در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی از قابلیت سازگاری ساعت‌های هوشمند اندرویدی با آی‌او‌اس است.

علاوه بر این ساخت یک گوشی نکسوس توسط هوآوی می‌تواند به تقویت اعتبار این شرکت در بازار ایالات‌متحده کمک کند؛ جایی که این شرکت مدت زیادی از آن بی‌بهره بود. گوگل از خط تولید گوشی‌های نکسوس به عنوان روشی برای ارائه نسخه‌های جدید اندروید استفاده می‌کند. آخرین گوشی‌های نکسوس گوگل که به صورت مشترک ساخته شده‌اند، عبارت‌اند از نکسوس ۶ از شرکت موتورولا و نکسوس ۹ از شرکت اچ‌تی‌سی که خبر ساخت هر دو گوشی در ماه اکتبر اعلام شد.

 

برگرفته از
Nexus
لینک کوتاه