هدیه اپل به کاربران آی‌کلود در یونان: ۳۰ روز سرویس رایگان به دلیل بحران اقتصادی

نویسنده:

۰۱:۵۵:۳۴

 
بعنوان یکی از نتایج فرعی رفراندوم ریاضت اقتصادی یونان و جستجو به دنبال وامها و برنامه‌های نجات تازه، دولت این کشور مقررات سخت‌گیرانه شدیدی را بر بانکها اعمال کرده تا جلوی خالی شدن حساب مردم توسط خودشان و ورشکستگی بانکها را بگیرد. در میان این محدودیتهای مالی تجاری و شخصی، می‌توان به ممنوعیت تراکنشهای مالی بین‌المملی از طریق کارتهای اعتباری اشاره کرد. این موضوع باعث تاثیر منفی بر بسیاری از خدمات اینترنتی (همچون آیکلود اپل)‌در این کشور شده است.
 
اپل هم از ابتدای ماه جاری میلادی ایمیلهایی را برای کاربران آی‌کلود یونانی فرستاد و به آنها اخطار کرد در صورت عدم پرداخت هزینه اشتراک ماهیانه سرویسهای خریداری شده، اکانت آنها را به وضعیت پایه و رایگان ۵ گیگابایت تقلیل خواهد داد. اما  برای کاهش تاثیر این بحران بر کاربرانش، به تازگی تصمیم دیگری اتخاذ کرده است.
 
بنا بر ایمیلی که برای سایت  iPhoneHellas ارسال شده، اپل به مشتریانش مهلت داده است و اکانتهای آی‌کلود آنها را بدون هیچ گونه پرداختی برای یک بازه ۳۰ روزه شارژ کرده است. البته تاکید هم کرده که این برنامه تنها یک بار اجرا خواهد شد و کاربران تنها ۳۰ روز پس از اتمام بازه زمانی اکانتهایشان فرصت دارند تا نسبت به تمدید آن اقدام کنند.  در غیر این صورت مانند حالت عادی اکانت آنها به نسخه ۵ گیگابایتی تبدیل خواهد شد.
 
کنترلهای سخت‌گیرانه مالی یونان نه تنها بر کاربران آی‌کلود تاثیر گذارده، بلکه دسترسی مشتریان اپل به سرویس‌های پولی اپ‌استور را هم بسته است. 
 

 

برگرفته از
آی‌کلود
لینک کوتاه