چند گوشی آیفون برای متوقف کردن یک گلوله لازم است؟

نویسنده:

۱۲:۲۱:۳۵

هر گاه آیفون جدیدی روانه بازار می‌شود، سؤالات زیادی در مورد رزولوشن صفحه‌نمایش، عمر باتری، کیفیت دوربین و سؤالات معمولی زیادی از این دست مطرح می‌شود.

اخیراً یک کاربر یوتیوب که با نام مستعار EverythingApplePro شناخته می‌شود، سؤال دیگری در مورد گوشی‌های آیفون مطرح کرده است؛ چند گوشی آیفون برای متوقف کردن یک گلوله شلیک شده از AK-74 از فاصله نزدیک لازم است؟ درست خواندید، این یک اشتباه تایپی نیست. AK-74 یک تفنگ روسی است که در سال ۱۹۷۴ ارائه شد و در طول جنگ ۱۹۷۹ روسیه با افغانستان از آن استفاده شده است. اسلحه AK-74 نیز همانند مدل قبل خود که معروف‌تر است و در سال ۱۹۴۷ ساخته شده، توسط میکائیل کلاشنیکف (mikhail kalashnikov) ساخته شده است.

با توجه به گفته‌های EverythingApplePro موضوع مهم در اینجا این است که این اسلحه می‌تواند گلوله‌هایی را شلیک کند که با سرعت ۲٬۹۰۰ فوت (حدود ۸۸۴ متر) در ثانیه از سر لوله تفنگ دور می‌شوند. پس چه تعداد گوشی باید در جیب خود داشته باشید تا بتواند این گلوله را متوقف کند و شما زنده بمانید؟
برای پیدا کردن جواب، کاربر بی‌باک یوتیوب یعنی EverythingApplePro یک پایه چوبی ساخت و ۸ گوشی در داخل آن قرار داد. ۳ دستگاه آیفون ۶ پلاس، ۲ دستگاه آیفون ۶ اس، تعدادی آیفون کوچک‌تر، یک نسخه تقلیدی از آیفون و یک سامسونگ گلکسی اس‌۶ را در جایگاه آخر قرار داد. سپس به این صف از گوشی‌ها شلیک کرد.

برای این که ببینید گلوله در چندمین گوشی متوقف می‌شود، باید ویدئوی زیر را تماشا کنید. در اولین تلاش، می‌بینید که گلوله در واقع در طول مسیرش به پایه چوبی برخورد می‌کند، در نتیجه قطعاً سرعت گلوله پایین آمده است. در تلاش دوم گلوله درست از وسط دستگاه‌ها عبور می‌کند. پس برای اطلاع از نتیجه واقعی صبور باشید. حتی یک شلیک شات‌گان نیز در آخر برای تمام کردن کار وجود دارد.
یک چیز مسلم است؛ این کار عملی نیست که به اندازه کافی گوشی آیفون برای ضدگلوله کردن خود حمل کنید. حتی اگر چنین چیزی ممکن باشد، فضایی که در این آزمایش بین گوشی‌ها وجود دارد، در جیب شما وجود نخواهد داشت.

برگرفته از
متوقف کردن یک گلوله
لینک کوتاه

دیدگاه

0 دیدگاه برای “چند گوشی آیفون برای متوقف کردن یک گلوله لازم است؟”