استفاده از Levels برای ویرایش تبدیل تک رنگ عکس‌ها

نویسنده:

۱۱:۱۴:۲۲


فتوشاپ مجموعه وسیعی از ابزار ها را برای ویرایش تصاویر در اختیار کاربران قرار می دهد . در هنگامی که می خواهید عکس های رنگی تان را به عکس های سیاه و سفید تبدیل کنید هم گزینه های ریز و کوچکی وجود دارند که به شما امکان می دهند پیش از تبدیل عکس ، انرا تصحیح کنید.این ابزار Levels بسیار قدرتمند است و در کنار هیستوگرام می تواند همه چیزهای مورد نیازتان را برای ایجاد یک عکس سیاه و سفید خوب در اختیار شما قرار دهد.

1) نگاهی به Levels

می توانید از هیستوگرام پیش از تبدیل عکس ها به عکس های تک رنگ آنها را اصلاح کنید. گزینه Levels را از Enhance>Adjust Lighting انتخاب کنید. در این بخش هیستوگرامی مشاهده می کنید که رده های از رنگ ها ، نواحی نیمه روشن و نواحی روشن را ارائه می کند.برخی از اطلاعات این عکس در هر دو سمت نمودار ، از دست رفته اند.

2) تنظیم سایه‌ها

می توانید با دادن مقدار صفر ، سایه های موجود در تصویر را از آنچه هستند تیره تر نمایید. لغزنده سیاه موجود در سمت چپ پایین نمودار را گرفته و آنرا تا قرار گرفتن در زیر نخستین پیکسل تیره عکس بکشید.

3) روشن‌تر کردن نواحی روشن عکس

اکنون لغزنده سفید را در پایین سمت راست گرفته و آنرا به سمت چپ بکشید تا در زیر نخستین پیکسل روشن عکس قرار بگیرد. با این کار میزان روشنایی روشن ترین تصاویر به 255 تنظیم می شود . در کل نور نواحی روشن عکس افزایش می یابد.

4) به کارگیری تغییرات

با تغییر میزان روشنایی و تیرگی نواحی روشن و تیره عکس ، تون های بیشتری را برای تبدیل عکس به سیاه و سفید توسط Convert To Black And White فراهم می کند و باعث ایجاد عکس تک رنگ بهتری می شود.

برگرفته از
فوت و فن عکاسی
لینک کوتاه
برچسب ها