ادامه استخدام متخصصان صنعت اتومبیل توسط اپل، شاید برای همکاری در پروژه فوق سری «تایتان»

نویسنده:

۰۱:۳۴:۰۶

بنا بر گزارش وال استریت ژورنال آخرین استخدامی اپل در این زمینه، دوگ بتز است. بتز پیش از این معاون ارشد گروه کرایسلر بوده است. وی در این کارخانه معظم اتومبیل سازی، مدیر فعالیتهای بین‌المللی کرایسلر بوده و کیفیت و سرویس محصولات را رهبری می‌کرده است.
 
او در صفحه لینکدین خود نوشته که از اول ژولای کار در اپل را شروع کرده است. و درباره موقعیت کاریش تنها اشاره کرده که به کار اجرایی در خلیج سانفرانسیسکو مشغول است. اما هیچ چیزی درباره ماهیت کار وی در اپل نمی‌دانیم.
 
البته وی در پروفایل لینکدین خود نوشته که طی دوره فعالیتش در کرایسلر، زمینه ساز بهبودهای مهمی در زمینه رضایتمندی مشتری و همچنین کاهش هزینه گارانتی  بوده است. جایگاه شغلی وی هم مشتمل بر وضایفی چون مهندسی کیفیت، حل مشکلات در زمینه‌های مختلف کاری، عملیاتهای تولید صنعتی و کیفیت تامین قطعات بوده است. بتز قبل از کرایسلر در شرکتهای نیسان، تویوتا و میشلان مشغول به کار بوده است.
 
وال استریت ژورنال معتقد است علاوه بر بتز، اپل اخیرا پائول فارگال، محقق و متخصص در زمینه ماشین‌های خودران را نیز به تیم کاری خود در پروژه اتومبیل هوشمندش افزوده است. اپل مدتی است که به دنبال متخصصانی در زمینه روباتیک و صاحب تجربه در زمینه ماشین است و به همراه فارگال چند محقق و دانشجو را نیز به کار گرفته است.
 
"اوایل سال جاری، اپل موفق شده پائول فارگال، از محققان به نام در زمینه ماشینهای خودران از سوئیس را به خدمت بگیرد و همچنین استخدام متخصصانی در زمینه روباتیک و بینایی ماشینی را هم در دستور کار بگذارد. که البته همگی روی پروژه‌ای محرمانه مشغول کار هستند.
 
آقای فارگال پیش از این نایب‌رئیس آزمایشگاه سیستمهای خودران در انستیتو تکنولوژی فدرال سویس (ETH) بوده است. وی پیش از آن هم یکی از پروژه‌های کمیسیون اروپا با نام V-Charge را مدیریت می‌کرده که در زمینه توسعه تکنولوژی پارک خودکار اتومبیل‌ها بوده است."
 
خبرها درباره پروژه اتومبیل اپل با نام رمز «پروژه تایتان» از اوایل سال جاری میلادی به بیرون درز پیدا کرد. اما جزئیات درباره این پروژه فوق سری همچنان در هاله ابهام قرار دارند. گزارش می‌شود که صدها کارمند اپل مشغول کار روی توسعه یک ماشین الکتریکی هستند و این شرکت مشغول استخدام افراد باهوش و خبره در صنعت اتومبیل‌سازی و دیگر زمینه‌های مرتبط با آن است. و تا کنون موفق شده کارمندانی از شرکتهای تسلا، فورد و جنرال موتورز را به خدمت بگیرد. شایعات هرچند پراکنده و ناقص حاکی از آن است که اپل بر قابلیتهای خودران در اتومبیلها تمرکز کرده است.
 
همچنین برخی افراد خوشبین معتقدند این شرکت تا سال ۲۰۲۰ اتومبیل خود را روانه بازار خواهد کرد. اما از آنجایی که اپل گاهی اوقات روی پروژه‌هایی کار می‌کند که هیچ‌گاه به پایان نمی رسند، ممکن است که در صورت نارضایتی شرکت از روند پیشرفت کار، نقشه‌های ماشینش هم به کمد خاطرات سپرده شده یا با تاخیری بسیار در آینده‌ای دور عملی شوند.
 

 
 

برگرفته از
صنعت اتومبیل
لینک کوتاه