بازی فضانوردان با حباب‌های آب پر شده از کربن در فضا

نویسنده:

۰۶:۲۰:۱۶

یک کلیپ ویدئویی که در کانال یوتیوب ReelNASA منتشر شده، فضانوردی به نام Terry Virts را نشان می‌دهد که از نوامبر ۲۰۱۴ تا ژوئن سال جاری در ایستگاه فضایی بین‌المللی زندگی کرده است. این فضانورد در این ویدئو قرص جوشانی را در حباب آبی که در فضا شناور است، تزریق می‌کند.

تصویر حل شدن قرص جوشان در داخل گوی آب شناور در فضا، با رزولوشن ۱۰۸۰x۱۹۲۰ ثبت شده است. اگر چه دوربین رد اپیک دراگون (RED Epic Dragon) توانایی ثبت تصاویری با کیفیت 6k با رزولوشن ۳۱۶۰x۶۱۴۴ را نیز دارد؛ اما یوتیوب در حال حاضر تنها می‌تواند از ویدئو‌های 4k پشتیبانی کند. علاوه بر این، مانیتور‌های زیادی برای پخش ویدئو‌های با کیفیت 6k وجود ندارد.

دوربین رد اپیک دراگون از طریق یک موشک فالکون ۹ (Falcon 9) در ماه ژانویه، به عنوان بخشی از مأموریت تجاری پنجم SpaxeX برای تأمین نیازهای فضانوردان ناسا به این ایستگاه فضایی فرستاده شد. ناسا در ماه ژوئن اعلام کرد انتشار ویدئوهای 4k ثبت شده با این دوربین را در سایت یوتیوب آغاز خواهد کرد‌ تا از قابلیت‌های جدید سایت یوتیوب برای پخش ویدئوهای اولترا اچ‌دی (Ultra High-Definition) با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه بهره‌مند شود. طبق گفته‌ ناسا، این سازمان سعی خواهد کرد ویدئوهای جدیدی را هر چند هفته یک‌بار در کانال یوتیوب خود منتشر کند.


 
برگرفته از
بازی فضانوردان
لینک کوتاه