انتشار تصاویر منسوب به گلکسی نوت ۵: تایید مرگ باتری قابل تعویض و اسلات کارت حافظه

نویسنده:

۱۰:۱۲:۵۸

خواه ناخواه دنیای موبایل و اسمارت فون روز به روز در حال تغییر است. پس از آنکه سامسونگ تقریبا برای اولین بار هنگام عرضه گلکسی اس ۶ قید باتری قابل تعویض و حافظه جانبی را زد، اکنون به نظر می‌رسد چنین قلع و قمع و قربانی کردنی دامن نوت ۵ را هم بگیرد، تا سامسونگ یکی از آخرین شرکتهایی باشد که به این سمت حرکت میکند.
 

پیش از این برخی امیدوار بودند تا چنین امکاناتی را در فبلت جدید سامسونگ دست نخورده ببینند. اما با لو رفتن تصاویر جدیدی از Note 5 توسط سایت دروید لایف، همه گمانه‌زنی ها بر باد رفت. هر دو قابلیت ذکر شده در گلکسی نوت جدید تنها یک خاطره خواهند بود.


آنگونه که تصاویر نشان می‌دهند ما با نسخه بزرگتری از طراحی فلز و شیشه مورد استفاده در گلکسی اس ۶ روبرو هستیم که تحلیلها و نقدهای دیوانه واری راه انداخته بود. که البته همه چیز همانند اس ۶ نیست. مثلا سامسونگ اسلاتی را برای جای گیری قلم S مشهور نوت در سمت راست و پایین فریم آلومینیومی تعبیه کرده است. بخش پشتی این فبلت هم به نظر می‌رسد قرار است دارای انحنایی بیشتر از گلکسی اس ۶ باشد. اما از دیگر جهات می‌توان آن را نسخه فبلتی تمام عیار Galaxy S6 محسوب کرد.
منابع لو دهنده عکسها می گویند که نوت ۵ به باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپری مجهز خواهد بود. احتمالا با توجه به اینکه کاربران حرفه‌ای پرمصرف دیگر امکان جابجایی باتری هنگام شارژ را ندارند، اولین شاکیان محصول جدید و عدم امکان تعویض باتری باشند. شاید نوت جدید باید بیش از این به فکر افزایش گنجایش باتری برای چنین غول بی  شاخ و دمی می بوده است.

دروید لایف همچنین اشاره می‌کند که نوت ۵ از رم ۴ گیگابایتی و حافظه‌های داخلی ۳۲، ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت بهره می‌برد. همچنین احتمال می‌رود که سامسونگ در مراسم هفته آینده خود در نیویورک همگان را شگفت زده کرده و به سرعت نوت ۵ را رونمایی کند.

اگر شما از عدم امکان تعویض باتری در نوت ۵ سرخورده شده‌اید و به دنبال جایگزین مناسبی می‌گردید، ال‌جی جی ۴ هنوز می تواند انتخاب مناسبی باشد یا اینکه بهتر است سراغ موتورولا موتو ایکس بروید که امکان استفاده از کارت حافظه جانبی را هم فراهم می‌آورد. اما احتمالا اگر نوت باز باشید، اندازه، اپلیکیشنها و به خصوص S Pen را با هیچ چیز عوض نمی کنید.

برگرفته از
note 5
لینک کوتاه

دیدگاه